reklama

Co očekávat od iPhone 12? Bude to zklamání, nebo revoluce?

Co očekávat od iPhone 12? Bude to zklamání, nebo revoluce?
2020-07-22T17:59:56+02:00
• 23. 7. 2020

Zdroj: MKBHD

1

Do představení nové generace iPhonů nám zbývá zhruba jeden a půl měsíce a dalo by se říct, že již o nových modelech víme skoro vše. Dnes si tak v článku shrneme všechny dostupné informace a spekulace na jednom místě, aby vás Apple na podzim s novým iPhone 12 už nepřekvapil. Bude se jednat po delší době o revoluční model? Nebo opět o mírnou evoluci?

Na podzim vyhlížíme čtyři nové iPhone 12

Celkově se máme na podzim dočkat rovnou čtyř nových modelů. První dva budou levnější modely, a to základní iPhone 12 s úhlopříčkou 5,4 palce a větší iPhone 12 Max s úhlopříčkou 6,1 palce. Druhý zmíněný model bude přímý nástupce dnešního iPhone 11.

Krom toho se ale dočkáme dvou Pro modelů, a to iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. Oba nové Pro modely nabídnou přitom větší displej než dnešní modely. iPhone 12 Pro povyskočí z 5,8 palců na 6,1 palce a větší pak z 6,5 na 6,7 palce. Tělo zařízení by však mělo zůstat podobně velké. Na obrázku níže můžete vidět porovnání se současnými modely.

iPhone 12 Dummy Mega Lineup Roundup 1600x533x

Zdroj: Macrumors.com

Design po vzoru iPhone 4

Po dlouhé době má nový iPhone nabídnout nový design. Naposledy jsme se velké změny dočkali u iPhone X (recenze) před třemi lety. Nyní má celá řada iPhone 12 mít hranaté boky podobně jako iPhone 4 nebo 5. Nové iPhony mají být také tenčí, například největší iPhone 12 má mít tloušťku 7,4 mm oproti 8,1 mm u dnešního iPhone 11 Pro Max.

iphone 12 3 1590x780x

Zdroj: EverythingApplePro video

Další novinkou má být menší výřez v displeji. Ten bohužel není tak jistý jako předchozí změna na hranatý design. Některé makety pro výrobce obalů totiž obsahují stále stejně velký výřez. Osobně si myslím, že se to klidně může stát, jelikož proč by letos Apple výřez zmenšoval, když chce příští rok představit telefon bez výřezu úplně.

Nicméně mnoho spekulací hovořilo o menším výřezu, kde se má především telefonní sluchátko přesunout do rámečku a pod něj bude umístěna technika a senzory FaceID.

iPhone 12

Zdroj: EverythingApplePro video

Právě funkce FaceID pro odemykání telefonů se má dočkat také vylepšení. To u dnešní řady iPhone 11 je v podstatě stejné jako u prvního iPhone X z roku 2017. Jak konkrétně bude vylepšeno, zatím nevíme, pravděpodobně bude snímat z více úhlů a rychleji.

Záda stejná, nové barvy

Design zadní strany pak bude pravděpodobně velmi podobný současným modelům. Sestava fotoaparátů má nakonec vypadat prakticky stejně jako u současné řady iPhone 11. Jen samotné čočky foťáků mají být o něco větší. Je však možné, že iPhone 12 Pro a Pro Max nakonec budou mít čtyři snímače na zádech, kde ten čtvrtý bude LiDAR.

iPhone 12

Zdroj: EverythingApplePro video

Nová bude barevná variantu u Pro modelů. Současnou zelenou má nahradit tmavě modrá. Další barevné varianty zůstanou stejné – bílá, zlatá a tmavě šedá. V případě levnějších iPhonů 12 se dočkáme více barev, spekuluje se o světle modré, fialové a světle oranžové.

Displej – možná 120 Hz

Nový iPhone 12 Pro a Pro Max mají dostat displej s obnovovací generací 120 Hz. Podle posledních spekulací to nicméně vypadá, že se tak nakonec možná nestane. Apple to prý původně plánoval, ale displeje s touto frekvencí nesplnily všechny požadavky.

iPhone 12 Feature Image 1 1600x900x

Zdroj: Macrumors.com

U menších a levnějších modelů iPhone 12 a iPhone 12 Max se konečně dočkáme OLED panelů, jelikož ještě poslední iPhone 11 měl LCD panel. Pro přehled níže uvádíme velikost a název letošních čtyř modelů. Nejmenší model s úhlopříčkou 5,4 palce má být velikostně dokonce o něco menší než iPhone SE (2.gen).

  • 5,4 palcový iPhone 12
  • 6,1 palcový iPhone 12 Max
  • 6,1 palcový iPhone 12 Pro
  • 6,7 palcový iPhone 12 Pro Max

Fotoaparát

Fotoaparát bude mít letos pravděpodobně stejné složení jako vloni. To znamená, že nižší modely iPhone 12 a iPhone 12 Max dostanou dva snímače, jeden hlavní a druhý ultra širokoúhlý. Pro modely pak dostanou hlavní, ultra širokoúhlý a teleobjektiv s dvojnásobným přiblížením.

Pro modely však možná dostanou ještě navíc LiDAR neboli ToF senzor pro 3D snímání okolí a rozšířenou realitu. Samozřejmě můžeme předpokládat vyšší kvalitu fotek u všech senzorů především u ultra širokoúhlého.

Hnacím motorem se u všech modelů stane Apple A14. To má být jeden z prvním čipů na světě vyrobených 5nm procesem, což přináší vyšší výkon při nižší spotřebě. Operační paměť má povyskočit u Pro modelů na 6 GB.

iPhone 12 Pro

Zdroj:
EverythingApplePro

Hlavní novinkou pak bude konektivita 5G, která již především zahraničí rychle nastupuje. U nás to však začíná být také aktuálnější se spuštěním 5G sítě u O2. Všechny čtyři modely mají údajně podporovat jak 5G na frekvencích pod 6 GHz, tak ty vyšší v tzv. mmWave pásmu 5G.

Ceny a kdy dorazí?

Nová řada iPhone 12 bude pravděpodobně představena v první polovině září se zahájením prodeje ke konci září, případně v říjnu. Především první dodávky můžou být omezené a ve větším množství především kvůli pandemii COVID-19 budou novinky dostupné až v listopadu. Na druhou stranu i představení může být opožděno.

Ceny zůstanou u Pro modelů pravděpodobně zachovány. Nejmenší iPhone 12 by pak měl stát 649 dolarů, což v Česku bych odhadoval cenovku 19 990 Kč. Větší iPhone 12 Max pak může trochu zdražit na 749 dolarů, v ČR tedy tipuji 23 990 Kč.

Celkově nových funkcí u iPhonů 12 asi nakonec nebude tolik, jak se původně spekulovalo. Především absence 120Hz panelu by byla velká škoda. Nicméně ani Apple letos vzhledem k pandemii nemůže očekávat rekordní prodeje, a možná proto si nakonec některé funkce schová na příští rok.

iPhone 12

Zdroj: MacRumors

Zdroje: 9to5mac.com, macrumors.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Martin Jeřábek

23. 7. 2020, 9:38

Bude to bída roku jako každý rok s novým iphone, 12 je jen upravena 11ka s lepším cpu, větší ram a větší cenou a tot vše.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim