reklama

MagBak Halo je „toustovač“ na mobil, který jej dezinfikuje

MagBak Halo je „toustovač“ na mobil, který jej dezinfikuje
2020-07-22T17:47:45+02:00
• 23. 7. 2020

Zdroj: kickstarter.com

Při současné pandemii se více řeší čistota rukou a hlavně dezinfekce. Všeobecně se radí, abyste si myli ruky minimálně dvacet sekund. Také byste měli používat dezinfekci rukou, abyste předešli šíření onemocnění COVID-19. Kromě běžných prostředků se objevují nejrůznější vychytávky a gadgety, které mají vyčistit okolí a také předměty každodenního používání. Sem patří i mobilní telefony, ale jejich dezinfekce není tak jednoduchá.

MagBak Halo

Pokud máte smartphone odolný vůči vodě, asi by vás napadalo, že byste jej mohli umývat, ale není to nejlepší nápad, natož použití dezinfekce. Sice mobil něco takového vydrží, ale při poškození není chráněn zárukou. I proto začalo vznikat příslušenství pro dezinfekci, kde se používá ultrafialové světlo. Tato metoda se hodí i pro mobily bez patřičné ochrany před vodou.

744643780f8a87161873fbe31635a750 original 680x383x

Zdroj: kickstarter.com

V tomto ohledu vznikl projekt MagBak Halo, který je prezentován na webu Kickstarter. Autoři požadovali sumu 35 000 dolarů, ale již nyní má projekt nakročeno na půl milionu dolarů. I zde je hlavním principem použití ultrafialového světla, které ničí viry a bakterie. MagBak Halo je ale trochu unikátnější, jelikož používá celkem dvanáct diod s výkonem 20mW a používá se světlo o vlnové délce 280 nm.

ezgif 7 e47852c73807 400x109x

Zdroj: kickstarter.com

Navíc je zde použít systém elektromotorů, které pohybují mobilním telefonem dovnitř a ven, takže by mělo dojít k 100% pokrytí celého zařízení. Celý proces má zabrat pouze třicet sekund. V podstatě se jedná o takový menší toustovač mobilu, díky kterému dojde k dezinfekci. Zařízení vyžaduje 12V pro svou činnost, ale bohužel není součástí jakákoliv baterie, takže o mobilitě se nedá tak moc hovořit. MagBak Halo je určeno pro mobily o maximálních rozměrech 175 mm na 21,5 mm.

Pro první zájemce byla nastavena cena na 139 dolarů, přičemž standardní částka bude 199 dolarů, tedy v přepočtu přibližně 4 600 Kč bez daně. První kusy zamíří k zákazníkům již v září.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat