Android 11 už „nemá“ limit 4 GB na video soubory aktualizováno

Android 11 už „nemá“ limit 4 GB na video soubory [aktualizováno]
2020-06-16T07:00:16+02:00
• 16. 6. 2020

Zdroj: Google

2

Aktualizováno 16. 6.

Před půl rokem se objevila informace, že by Android mohl konečně umožnit pořizování videí s větší velikostí jak 4 GB. Respektive by nedocházelo k rozdělování videa po takovýchto souborech. Android 11 v rámci první veřejné beta verzi zřejmě částečně přišel o toto omezení.

V tuto chvíli to neznamená, že všechny aplikace pro natáčení videí nerozdělují po 4 GB. Ve skutečnosti to dokáže jen aplikace Open Camera, jelikož používá mpeg4writer API. Ostatní, včetně aplikace od Googlu, zřejmě využívají jinou implementaci a stále rozdělují výsledné video na 4GB soubory. Zřejmě tedy bude muset dojít k aktualizaci ze strany vývojářů.

Původní článek 27. 12.

Systém Android se každý rok dočká významných změn, byť ne všechny jsou viditelné, případně si je běžný uživatel nevšimne. Bohužel jsou obsažena omezení, která se datují několik let zpět. Ta jsou v dnešní době poněkud nesmyslná a je potřeba je změnit. Jedno z nich je omezení velikosti nahrávaného video souboru.

Android 11 a video soubory

Web XDA Developers objevil, že se chystá změna pro Android 11, která by měla přinést možnost pořizování větších video souborů než 4 GB. Není zde omezení, že by nešlo nahrávat delší video, ale systém je neumí vytvářet. Jakmile nahrávané video přesáhne velikost 4 GB, systém automaticky vytvoří další soubor a bez vědomí uživatele se pokračuje.

Android 11 může nabídnout plánování tmavého režimu

Redaktor XDA pro ukázku nahrával 73 minut video, což způsobilo vytvoření sedmi souborů. Samozřejmě není problém je spojit do jednoho video souboru, ale je potřeba aplikace třetí strany. Dle komentářů v rámci AOSP se u Androidu 11 dočkáme změny v klíčových částech systému. Právě MediaMuxer a MPEG4Writer jsou zatím 32bitové, takže nejde vytvářet větší soubory. Nově ale budou 64bitové, což umožní generovat až 32GB soubory.

Původní omezení vzniklo v roce 2014, kdy mobily neměly takové možnosti, neměly velké úložiště a používaly se hojně microSD karty s FAT32, kde je omezení na 4GB soubory. Doba se posunula a dnešní mobily mají daleko větší možnosti, proto zřejmě dojde na vylepšení v této oblasti.

Tyto novinky se týkají čistého Androidu, takže pokud nějaký výrobce upravoval systém v této oblasti, nebude muset tak činit u Androidu 11. Na druhou stranu by to mohlo znamenat, že Google u dalších Pixel telefonů značně zvětší úložiště a možná vymizí 64GB verze.

Zdroje: xda-developers.com, androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ivan Šuhajda

27. 12. 2019, 16:44

Tzn ze si budu moct zkopirovat do telefomu 10GB film bez toho aniz bych musel delat „psi kusy“

Přemysl Vaculík

VIP 27. 12. 2019, 23:20

Tady jde spíš o to, že mobil nebude dělat 4GB soubory při natáčení delšího videa.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat