reklama

Zlepší se přechod z jednoho mobilu na druhý Android

Zlepší se přechod z jednoho mobilu na druhý [Android]
2020-06-15T20:24:49+01:00
• 16. 6. 2020

Grafika: Dotekomanie.cz

Android 11 vyšel v první veřejné beta verzi, kterou mohou testovat majitelé Pixel smartphonů a dokonce i jiných mobilů další výrobců. Seznam se navíc vrzy rozroste. Jak se dalo čekat, nejedná se o dokonalou verzi, a to ani v těch klíčových funkcích. Stabilní verze bude vydána ve třetím čtvrtletí tohoto roku a bude obsahovat velmi zajímavé a ceněné vylepšení.

Jednodušší přechod mezi mobilními telefony

Možná si ještě pamatujete dobu, kdy přechod z jednoho mobilu na druhý bylo doslova utrpení a nutná dávka času vše nastavit. Google celý proces vylepšil, ale stále není dokonalý. Sice dojde k přesunu aplikací a nastavení, ale musíte se znovu přihlašovat do aplikací a služeb. Proces může být jednodušší, pokud používáte správce hesel, dokonce i ten od Googlu (Smart Lock), i tak není situace dokonalá.

Google v rámci online přednášek představuje nové možnosti, mezi kterými se vyjímá Block Store API. Tato novinka je určena pro vývojáře, kteří mohou novinku implementovat do svých aplikací. Pakliže se tak stane a uživatel se přihlásí v aplikací, dojde k zašifrování tokenu a uložení v rámci Googlu účtu na serverech.

chrome 2020 06 15 13 15 32 2392x1276x

Zdroj: androidpolice.com

Jakmile se přihlásíte se svým účtem na novém mobilním telefonu, budou přístupné i tyto tokeny. Následně v aplikaci bude stačit jen potvrdit použití a dojde k přihlášení. Nebude nutné tak zadávat uživatelské jméno a heslo, jednoduše se uživatel na jedno kliknutí přihlásí.

Celý proces tak bude velmi jednoduchý, hlavně pro ty, co nepoužívají správce hesel. Bohužel se jedná o volitelnou funkci a vývojáři ji budou muset implementovat. Může tedy nějakou chvíli trvat, než se této novinky dočkáme v praxi.

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat