reklama

Facebook testuje Face ID a Touch ID pro Messenger

Facebook testuje Face ID a Touch ID pro Messenger
2020-06-16T09:35:48+02:00
• 16. 6. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Sociální síť Facebook testuje další funkci, která by tentokrát měla uživatelům platformy Messenger umožnit uzamknout doručenou poštu a tím ochránit své soukromí. Aby se uživatel mohl ke konverzacím přihlásit, bude se muset autentizovat pomocí technologie Face ID nebo Touch ID. 

Facebook testuje novou bezpečnostní úroveň

Tato funkce byla v loňském roce představena také v oblíbeném mobilním kecálku WhatsApp, kde se uživatelé mohou přihlašovat skrze Face ID nebo Touch ID a v zásadě nabízí stejnou ochrannou vrstvu. 

V případě Messengeru bude aplikace vyžadovat buď přístupový kód, Face ID nebo Touch ID. Uživatel si bude moci sám nastavit, zda se bude muset autentizovat okamžitě po opuštění aplikace, anebo po určitém časovém intervalu. 

Facebook

Zdroj: PocketNow

Facebook, podle prohlášení v rozhovoru pro Engadget, chce lidem nabídnout více možností a ovládacích prvků k ochraně jejich soukromých zpráv. Nedávno proto začal testovat novou funkci, která uživatelům umožní odemknout aplikaci pomocí bezpečnostní úrovně Face ID, Touch ID, nebo bezpečnostního kódu. 

Novinka je v současné době ve fázi podrobného testování na omezeném počtu iOS uživatelů. Je ale vysoce pravděpodobné, že se již v blízké budoucnosti rozšíří veřejnosti prostřednictvím aktualizace aplikace. 

Zdroj: pocketnow.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim