reklama

Waze testuje navigování v jízdních pruzích

Waze testuje navigování v jízdních pruzích
2020-05-03T15:34:42+01:00
• 4. 5. 2020

Zdroj: Waze

1

Když Google oznámil v roce 2013, že kupuje populární komunitní navigaci Waze, panovaly obavy, že gigant vše pohltí a integruje do Google Map. Naštěstí se nic takového nestalo a spojenectví je pro obě platformy poměrně výhodné. Navíc spousta funkcí z Waze byla nakonec integrována do Google Map a rozhodně se dočkáme dalších takových novinek. Google v podstatě používá Waze jako laboratoř a vývoj pro nové funkce. Nyní se ale dočkáme opačného směru, Waze získá navigaci v jízdních pruzích.

Google pod drobnohledem kvĹŻli Waze

JĂ­zdnĂ­ pruhy

Google Mapy vám dokáží graficky znázornit, do kterého jízdního pruhu se máte zařadit. Něco takového nebylo u Waze, byť komunita o tuto funkci žádá velmi dlouho. Na tuto problematiku se již vyjádřil jeden ze zaměstnanců Waze. Absence grafického znázornění byla z důvodu, že se jednalo o další grafický a potenciálně rušivý prvek pro řidiče. Dle tvrzení postačovalo jednoduché textové upozornění. Situace se ale zřejmě změnila.

Waze nyní testuje navigování v rámci jízdních pruhů v grafické podobě. V tuto chvíli se novinka testuje v domovské zemi, tedy Izraeli, přičemž následně přejde do beta testování. Později by se měla objevit v rámci stabilní verze, ale kdy se tak stane, není známo.

Ukázka navigování do pruhů; Zdroj: XDA Developers

Samotný grafický ukazatel se ve městech objeví přibližně 500 metrů před potřebným zařazením, u dálnic je tato vzdálenost prodloužena na tisíc metrů. Waze údajně neplánuje tento způsob navigování u kruhových křižovatek. Zde je to celkem pochopitelné, jelikož některé jsou až příliš komplikované a bude potřeba více testování. Navíc na kruhové křižovatce je dosti komplikované sledovat dopravu, jízdu a ještě se dívat na navigaci po grafických ukazatelích.

Waze zřejmě nabídne placení za služby

Zdroj: xda-developers.com

 

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Milan Ĺ oba

4. 5. 2020, 20:26

MnÄ› uĹľ to jede i v ÄŚesku.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim