reklama

Waze zřejmě nabídne placení za služby

Waze zřejmě nabídne placení za služby
2019-12-23T22:25:44+01:00
• 24. 12. 2019

Zdroj: Waze

2

Waze patří mezi nejpopulárnější navigační služby, byť patří Googlu a konkuruje službě Google Mapy, tedy v oblasti navigování. Už je celkem jasné, že vyhledávací gigant neplánuje zrušení. Ve skutečnosti dochází k integraci novinek i do Google Map. Waze ale i tak hledá možnosti výdělku, ale v tuto chvíli nabízí na vybraných trzích jen službu Carpool (spolujízda). Bohužel zřejmě nepřináší dostatek peněz. Případně jsou k dispozici reklamy. Nyní se ale objevují informace, že bychom se mohli dočkat značného rozšíření možností.

Waze a platby služby?

Izraelský deník CalCalisTech přichází s informací, že by služba Waze mohla nabídnout placení za služby. Zmiňuje se například možnost placení za parkování, mýtné, dokonce se hovoří i o platbách na čerpacích stanicích. V tomto případě ale není v plánu vytvoření vlastního platebního systému. Spíše Waze bude využívat existující metody, jako je třeba PayPal, různé platební služby, třeba i Google Pay nebo Apple Pay.

V tuto chvíli má docházet k jednání s možnými partnery v Izraeli, tedy v domovské zemi pro Waze. Mezi prvními partnery mohou být společnosti jako Pango a Cellopark (služby zaměřující se na parkování). V praxi by to mohlo vypadat tak, že by aplikace Waze nabídla možnost zaplacení u konkrétní služby. Díky tomu by asi nebylo potřeba instalovat mnoho jiných aplikací.

Samotný finanční model je zatím neznámý, ale mluví se například o marketingových kampaních, affiliate programech a podobně. Waze odmítl komentovat tyto informace s tím, že se nebude vyjadřovat ke spekulacím.

Dá se předpokládat, že by první spuštění bylo v Izraeli, přičemž by se jednalo o pilotní projekt. Následně by mohlo dojít k rozšíření do dalších krajin. Pokud by se tento model ujal, je možné, že se podobné funkce dočkáme i v Google Mapách. Ostatně jedna spekulace kolem možnosti placení v aplikaci od Googlu se již objevila. Nyní si tedy musíme počkat, jestli se informace potvrdí, případně jak dopadnou jednání s partnery.

Zdroj: calcalistech.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Robert Pohn

26. 12. 2019, 6:56

Já stále čekám kdy udělají verzi truck, klidně za měsíční paušál.

Libor Foltýnek

24. 12. 2019, 15:04

Já už doufal, že bych mohl platit třeba 100 Kč měsíčně a mít Waze bez otravností, to by se mi líbilo víc.

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat