reklama

Ofici├íln─Ť: Google kupuje Waze za 1 miliardu dolar┼» aktualizov├íno

Ofici├íln─Ť: Google kupuje Waze za 1 miliardu dolar┼» [aktualizov├íno]
2013-06-11T17:52:16+01:00
ÔÇó 11. 6. 2013
1

Aktualizováno 11.6.

Google nyn├ş ozn├ímil, ┼że kupuje komunitn├ş navigaci Waze. Cena se m├í pohybovat kolem 1 miliardy dolar┼», ale nemus├şte se b├ít, ┼że by t├şmto cel├Ż projekt zanikl a byl pohlcen velkou spole─Źnost├ş. Waze z┼»st├ív├í v Izraeli a s├ím osob─Ť pom┼»┼że Googlu vylep┼íit informace o doprav─Ť a kompletn─Ť celou aplikaci pro navigov├ín├ş.

P┼»vodn├ş ─Źl├ínek

Navigace Waze je zaj├şmav├í hlavn─Ť t├şm, ┼że je z velk├ę ─Ź├ísti z├ívisl├í na komunit─Ť u┼żivatel┼», kter├Żch je t├ęm─Ť┼Ö 50 mili├│n┼». Rozhodn─Ť se jedn├í o zaj├şmavou aplikaci pro syst├ęmy iOS a Android. Za posledn├ş dobu se dosti ─Źasto objevuje tento projekt ve spojen├ş s prodejem. Prvn├ş se m─Ťl sna┼żit o koupi Apple, ale nakonec se uk├ízalo, ┼że se jednalo jen o nepodlo┼żen├ę informace.

unnamed (42)

N├ísledn─Ť se objevovaly zpr├ívy, ┼że Facebook projevil z├íjem, p┼Öi─Źem┼ż se ihned m─Ťl ozvat Google se svou nab├şdkou. Prozat├şm nem├íme k dispozici jak├ękoliv ofici├íln├ş informace, ale zd├í se, ┼że samotn├Ż obchod je na spadnut├ş. Nov├ę zpr├ívy se objevuj├ş u dvou novin z Izraele, kter├ę uv├íd─Ťj├ş pom─Ťrn─Ť stejn├ę informace. Ty mluv├ş o prodeji Waze spole─Źnosti Google za 1.3 miliardy dolar┼».

Prozat├şm v┼íe mus├şme br├ít s nadhledem a po─Źkat si na n─Ťjak├ę ofici├íln├ş stanovisko od Waze nebo od Googlu. Hlavn├şm d┼»vodem pro zvolen├ş Googlu maj├ş b├Żt samotn├ę podm├şnky obchodu. Waze by z┼»stal v Izraeli, z ─Źeho┼ż lze usuzovat, ┼że Facebook cht─Ťl cel├Ż projekt p┼Öest─Ťhovat do USA. Nav├şc i cena byla ├║dajn─Ť v├Żrazn─Ť vy┼í┼í├ş. Mus├şme si po─Źkat, jestli se tyto novinky potvrd├ş.

Zdroje: engadget.com, googleblog.blogspot.co.uk

reklama
reklama

P┼Öemysl Vacul├şk

Androi─Ć├ík, ┼í├ęfredaktor, tv┼»rce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Tak├ę milovn├şk adrenalinov├Żch sport┼», na kter├ę nem├í ─Źas.

Komentáře

Jan Pleva

10. 6. 2013, 9:58

Facebook nikdy, ale Google bych to pral. Jejich navigace, by par featur z Waze docela ocenila…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentov├ín├ş se mus├şte p┼Öihl├ísit

Tmav├Ż re┼żim