reklama

Oficiálně: Google kupuje Waze za 1 miliardu dolarů aktualizováno

Oficiálně: Google kupuje Waze za 1 miliardu dolarů [aktualizováno]
2013-06-11T17:52:16+01:00
• 11. 6. 2013
1

Aktualizováno 11.6.

Google nyní oznámil, že kupuje komunitní navigaci Waze. Cena se má pohybovat kolem 1 miliardy dolarů, ale nemusíte se bát, že by tímto celý projekt zanikl a byl pohlcen velkou společností. Waze zůstává v Izraeli a sám osobě pomůže Googlu vylepšit informace o dopravě a kompletně celou aplikaci pro navigování.

Původní článek

Navigace Waze je zajímavá hlavně tím, že je z velké části závislá na komunitě uživatelů, kterých je téměř 50 miliónů. Rozhodně se jedná o zajímavou aplikaci pro systémy iOS a Android. Za poslední dobu se dosti často objevuje tento projekt ve spojení s prodejem. První se měl snažit o koupi Apple, ale nakonec se ukázalo, že se jednalo jen o nepodložené informace.

unnamed (42)

Následně se objevovaly zprávy, že Facebook projevil zájem, přičemž se ihned měl ozvat Google se svou nabídkou. Prozatím nemáme k dispozici jakékoliv oficiální informace, ale zdá se, že samotný obchod je na spadnutí. Nové zprávy se objevují u dvou novin z Izraele, které uvádějí poměrně stejné informace. Ty mluví o prodeji Waze společnosti Google za 1.3 miliardy dolarů.

Prozatím vše musíme brát s nadhledem a počkat si na nějaké oficiální stanovisko od Waze nebo od Googlu. Hlavním důvodem pro zvolení Googlu mají být samotné podmínky obchodu. Waze by zůstal v Izraeli, z čehož lze usuzovat, že Facebook chtěl celý projekt přestěhovat do USA. Navíc i cena byla údajně výrazně vyšší. Musíme si počkat, jestli se tyto novinky potvrdí.

Zdroje: engadget.com, googleblog.blogspot.co.uk

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jan Pleva

10. 6. 2013, 9:58

Facebook nikdy, ale Google bych to pral. Jejich navigace, by par featur z Waze docela ocenila…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim