reklama

Twitter spouští plánováním tweetů a koncepty aktualizováno

Twitter spouští plánováním tweetů a koncepty [aktualizováno]
2020-05-29T06:50:24+01:00
• 29. 5. 2020

Zdroj: ILifeHacking

1

Aktualizováno 29. 5.

Před dvěma týdny někteří uživatelé získali možnost v rámci webového Twitteru možnost plánování příspěvků. Nyní společnost oficiálně představila tuto novinku a je dostupná pro všechny. Konkrétně v rámci editoru se objevila nová ikonka s kalendářem.

Screenshot 8 596x115x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Po kliknutí na ni se zobrazí okno s možnostmi, kdy má dojít ke zveřejnění. Kromě toho je zde také možnost si zobrazit všechny naplánované tweety.

Screenshot 7 623x443x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Kromě toho jsme se dočkali také možnosti vytvářet si koncepty na webu. Zde je ale nutné kliknout na tlačítko Tweetnout v levém sloupci, nikoliv přes rychlé vytváření příspěvku v hlavním streamu. Při zavírání budete dotázáni, jestli chcete tweet uložit. Pakliže tak učiníte, dostane se k uloženým přes tlačítko Neodeslané tweety. Bohužel zde není možnost je nějak smazat. Můžete je editovat a poslat, čímž se jich následně zbavíte.

Screenshot 10 348x211x Screenshot 11 615x156x Screenshot 9 626x227x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Původní článek 13. 5.

Pokud jde o sociální sítě, měly by disponovat základní sadou funkcí pro správce stránek, případně subjektů. Mezi jedny z nejpoužívanějších rozhodně patří možnost naplánování zveřejnění příspěvků. Facebook takovou možností disponuje, byť v poslední době došlo ke změnám. Twitter bohužel nic takového nenabízí, ale to se zřejmě brzy změní.

Plánování na Twitteru

Abychom byli přesní, tak je zde možnost zveřejnění příspěvku ve stanovém termínu a čase, ale nejedná se o nativní možnost Twitteru. V první řadě je zde taková funkce u klienta Tweetdeck, který je vlastněn Twitterem, případně musíte využít alternativní službu pro správu příspěvků. Ty jsou zpravidla placené. Naštěstí se ukazuje, že přímo Twitter dostane plánování sdílení.

Novinka byla zachycena ve webovém rozhraní a testuje se na malém vzorku uživatelů. K dispozici bude možnost nastavení, kdy má dojít ke zveřejnění. Jak vidíte na snímku obrazovky níže, skutečně se jedná o velmi prosté rozhraní s větší dávkou možností.

EXc2DS1XsAs6yeB e1588955873624 606x424x

Zdroj: thenextweb.com

Už jen na základě tohoto designu soudíme, že se jedná o funkci, která je stále ve vývoji. Rozhodně bude potřeba zjednodušení a úpravy nastavení. Otázkou je, kdy se novinky dočkáme a kdy vlastně bude dostupná v aplikacích pro Android a iOS. Odhadujeme, že to může trvat několik měsíců. Sice ji asi nevyužijí běžní uživatelé, ale pro správce účtů organizací nebo nějakým subjektů, se může jednat o dosti podstatné rozšíření.

Zdroje: thenextweb.com, pocketnow.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jiří Tůma

13. 5. 2020, 15:41

Já tuto funkci na mobilní verzi stránek Twitteru už mám.

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat