reklama

MediaTek představil procesor Helio G85 pro herní smartphony

MediaTek představil procesor Helio G85 pro herní smartphony
2020-05-05T17:59:13+02:00
• 5. 5. 2020

Zdroj: fonearena.com

Společnost Mediatek tak nějak zapadala do nižší a střední třídy v případě procesorů pro mobilní telefony, byť nedávno došlo na uvedení novinek Dimensity, jejichž výkon je o mnoho lepší, jen to stále nestačí na top modely jako Snapdragon 865 nebo Exynos 990. O Apple A13 se raději bavit ani nebudeme. Mediatek se soustřeďuje také na herní smartphony střední třídy, kde nabízí sérii procesorů Helio G. Nyní jsme se dočkali dalšího přírůstku v podobě Helio G85.

Malý skok ve značení, ještě menší krůček ve vylepšení

Ještě nedávno série Helio G obsahovala několik modelů – Helio G90, Helio G80 a Helio G70. Dalo by se říci, že Helio G85 zapadne mezi poslední dva modely, ale při pohledu na specifikace si možná ani nevšimnete rozdílu mezi G80 a G85. Sdílí většinu specifikací, jako třeba 8 jader rozdělených na 2 jádra Cortex-A75 s frekvencí 2 GHz a 6 jader Cortex-A55 s 1,8 GHz.

Po bližším prozkoumání je v podstatě jediný rozdíl u frekvence grafického čipu. Helio G85 má k dispozici ARM Mali-G52 2EEMC2 s 1 GHz. Zde je ale nutné zmínit, že Helio G80 má ARM Mali-G52 2EEMC2 s 950 MHz, tedy s 0,95 Ghz. Skutečně se nejedná o velký rozdíl, i tak se firma rozhodla pro nové značení.

gsmarena 002 1 640x416x

Zdroj: gsmarena.com

Již nyní je na trhu první smartphone s touto novinkou. Konkrétně jde no nedávno představený model Redmi Note 9. Pokud se tedy budete rozhodovat mezi dvěma smartphony nabízející Helio G85 a Helio G80, nebude moc velký rozdíl ve výkonu, možná u některých her. Pro běžné používaní se jedná o takřka identické procesory.

Zdroje: fonearena.com, gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat