reklama

Mediatek představil herní procesory Helio G90 pro smartphony

Mediatek představil herní procesory Helio G90 pro smartphony
2019-07-30T09:40:26+02:00
• 30. 7. 2019

Společnost Mediatek se již nějakou dobu snaží konkurovat firmám jako Qualcomm, Samsung nebo Huawei v oblasti mobilních procesorů. Sice ve svém portfóliu již má několik dobrých procesorů, ale stále nedostačují na špičku na trhu. Nyní jsme se dočkali představení nové série G90, která by měla nabídnout hodně výkonu v oblasti hraní za relativně nízkou cenu.

Mediatek Helio G90

Konkrétně jsme se dočkali dvou novinek – Mediatek Helio G90 a Mediatek Helio G90T. Jako obvykle se jedná o osmijádrové procesory, které mají dva clustery. První nabízí jádra Cortex A55 pro běžnou práci, druhý má následně Cortex A76 pro náročnější aplikace a hry. Samozřejmě je zde možná spolupráce všech jader. Maximální frekvence se zastavila na 2.05 GHz. Pro výrobu byla použita 12nm technologie.

Grafickou část zajišťuje čip Mali-G76 3EEMC4, která může běžet na 800 MHz. Co se týče operační paměti, tak mobily vybavené těmito procesory budou moci nabídnout až 10 GB LPDDR4x. Vzhledem k tomu, že se bude jednat o herní mobily, nesmělo se zapomenout na speciální vychytávku. Tu Mediatek nazývá jako Turbocharged Gaming, kde půjde o využití nejen umělé inteligence pro vylepšení hraní. V podstatě by měl systém nabídnout lepší herní výkon.

V oblasti foťáků bude možné jít až na 64 MPx, ale nezapomnělo se na podporu více kamerových systémů. V oblasti konektivity najdeme podporu dual SIM LTE režimu (Cat-12). Mediatek dále uvádí, že vylepšil Wi-Fi připojení.

Zatím to tedy vypadá na nové procesory pro herní mobily střední třídy. Vzhledem ke specifikacím nelze očekávat, že by série G90 mohla nějak významně ohrozit současnou špičku, ale může se prosadit ve střední třídě. Na bližší detaily si budeme muset nějakou chvíli počkat.

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat