Facebook vydal speciálního kecálka pro Apple Watch

Facebook vydal speciálního kecálka pro Apple Watch
2020-04-17T17:50:15+02:00
• 17. 4. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Zhruba před pěti dny jsme vás informovali o nové aplikaci Tuned, kterou vyvíjel experimentální tým firmy Facebook. Aplikace vybízí páry, aby mezi sebou vytvořily jakousi intimní sociální síť. Tentokrát sociální síť vydává aplikaci pro chytré hodinky Apple Watch.

Facebook myslí na vaše blízké kontakty

Nová „hodinková“ aplikace nese název Kit (Keep in Touch) a funguje pomocí kombinace QR kódů a služby Facebook Messenger. Prvotní spuštění probíhá nejprve naskenováním QR kódu na hodinkách nebo zadáním přístupového kódu na fb.com/devices. Poté vyberete kontakt, se kterým chcete zůstat v kontaktu. 

Tato aplikace umožňuje odesílat různé zprávy jediným klepnutím, včetně hlasových záznamů, emoji, sdílení polohy či diktování. Jen dodám, že diktování zde funguje stejným způsobem, jako v nativní aplikaci Zprávy (iMessages). Tyto zprávy se však odesílají prostřednictvím služby Messenger, nikoli prostřednictvím SMS nebo iMessages. Kit také umí přijímat a odpovídat na oznámení či číst zprávy vašeho kontaktu. 

Facebook

Zdroj: TechCrunch

No a jaký je cíl aplikace? Myšlenkou nové aplikace pro Apple Watch je umožnit uživatelům zůstat v kontaktu s blízkou osobou, aniž by bylo potřeba zvednout telefon. Ačkoli Messenger již nabízí podporu pro Apple Watch, Kit se zaměřuje spíše na udržování kontaktu s blízkými – například přítelkyně/přítel, ​​nejlepší přítel nebo člen rodiny. Díky tomu aplikace nabízí jiné uživatelské rozhraní, než právě zmíněný Messenger. 

I v tomto případě se jedná o tvorbu experimentálního týmu NPE společnosti Facebook. Novinka je samozřejmě ke stažení zdarma v App Storu, ovšem podporuje pouze Apple Watch.

Zdroj: techcrunch.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat