reklama

Facebook vydal speciálního kecálka pro Apple Watch

Facebook vydal speciálního kecálka pro Apple Watch
2020-04-17T17:50:15+01:00
• 17. 4. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Zhruba před pěti dny jsme vás informovali o nové aplikaci Tuned, kterou vyvíjel experimentální tým firmy Facebook. Aplikace vybízí páry, aby mezi sebou vytvořily jakousi intimní sociální síť. Tentokrát sociální síť vydává aplikaci pro chytré hodinky Apple Watch.

Facebook myslí na vaše blízké kontakty

Nová „hodinková“ aplikace nese název Kit (Keep in Touch) a funguje pomocí kombinace QR kódů a služby Facebook Messenger. Prvotní spuštění probíhá nejprve naskenováním QR kódu na hodinkách nebo zadáním přístupového kódu na fb.com/devices. Poté vyberete kontakt, se kterým chcete zůstat v kontaktu. 

Tato aplikace umožňuje odesílat různé zprávy jediným klepnutím, včetně hlasových záznamů, emoji, sdílení polohy či diktování. Jen dodám, že diktování zde funguje stejným způsobem, jako v nativní aplikaci Zprávy (iMessages). Tyto zprávy se však odesílají prostřednictvím služby Messenger, nikoli prostřednictvím SMS nebo iMessages. Kit také umí přijímat a odpovídat na oznámení či číst zprávy vašeho kontaktu. 

Facebook

Zdroj: TechCrunch

No a jaký je cíl aplikace? Myšlenkou nové aplikace pro Apple Watch je umožnit uživatelům zůstat v kontaktu s blízkou osobou, aniž by bylo potřeba zvednout telefon. Ačkoli Messenger již nabízí podporu pro Apple Watch, Kit se zaměřuje spíše na udržování kontaktu s blízkými – například přítelkyně/přítel, ​​nejlepší přítel nebo člen rodiny. Díky tomu aplikace nabízí jiné uživatelské rozhraní, než právě zmíněný Messenger. 

I v tomto případě se jedná o tvorbu experimentálního týmu NPE společnosti Facebook. Novinka je samozřejmě ke stažení zdarma v App Storu, ovšem podporuje pouze Apple Watch.

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim