FaceTime kvůli chybě v systému iOS 13.4 tématem žaloby

FaceTime kvůli chybě v systému iOS 13.4 tématem žaloby
2020-04-17T16:30:48+02:00
• 17. 4. 2020

Zdroj: iMore

Před několika dny jsme psali o chybě služby FaceTime, respektive aktualizace iOS 13.4. Ta přerušila spojení se staršími modely iPhone a iPad. To v praxi znamenalo, že pokud jste ze svého iPhonu s operačním systémem iOS 13.4 volali pomocí FaceTime na iPhone s iOS 9, nedovolali jste se. Tuto chybu ale nakonec Apple takřka ihned opravil v iOS 13.4.1. Tento problém ale může mít zajímavou dohru.  Soud na Floridě totiž zamítl žalobu, podle které měl Apple úmyslně „rozbít“ FaceTime na starších iPhonech. Podle žaloby tak měl učinit kvůli úspoře nákladů. 

FaceTime měl problémy už před několika lety

Už v roce 2017 byl proti společnosti zahájen podobný soudní proces, dle kterého měl Apple v systému iOS 6 úmyslnou chybu služby FaceTime. Díky ní pak donutil uživatele přejít na novou verzi iOS 7. Apple se v únoru dohodl na urovnání sporu, ale federální soud rozhodl, že společnost nesplnila časové požadavky. Podle soudce okresního soudu měli žalobci několik šancí podat žalobu proti Applu, ale své stížnosti podali až v srpnu roku 2019. 

FaceTime

Zdroj: MacRumors

FaceTime v roce 2010 používal dvě metody připojení – metodu peer-to-peer, která vytvořila přímé spojení mezi dvěma iPhony, a metodu přenosu, která používala datové serveru společnosti Akamai Technologies. O dva roky později bylo zjištěno, že technologie peer-to-peer porušuje patenty VirnetX, takže se společnost začala spoléhat na metodu přenosu. Během jednoho roku pak Apple platil poplatky Akamai v řádu 50 mil. dolarů. 

Apple ale nakonec problém vyřešil vytvořením nové technologie typu peer-to-peer, která měla debut v iOS 7. Soudní žaloby však tvrdily, že společnost vytvořila falešnou chybu, která způsobila předčasné vypršení platnosti digitálního certifikátu 16. dubna 2014. Díky tomu Apple ušetřil peníze, protože již nemusel podporovat uživatele, kteří měli starší verzi iOS 6. 

Zdroj: macrumors.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat