reklama

AirPods: Apple nahrál nevydaný firmware a nevšiml si toho. Sluchátka tím přestala fungovat

AirPods: Apple nahrál nevydaný firmware a nevšiml si toho. Sluchátka tím přestala fungovat
2020-04-12T15:00:09+01:00
• 12. 4. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Pokud máte vadná bezdrátová sluchátka AirPods a Apple vám je vyreklamuje, můžete tvrdě narazit. Společnost do několika kusů omylem nahrála firmware, který nebyl ještě oficiálně vydán. Vznikl tak problém, kdy uživatelé nebyli například schopni připojit se s druhým sluchátkem, či dokonce nabíjecí krabičkou. 

Sluchátka AirPods měla problémy s firmwarem

Někteří uživatelé po reklamačním procesu AirPods hlásili, že se nemohou připojit ke druhému sluchátku, který nebyl vyměněn, neboť byl zcela v pořádku. Další si pak stěžovali na nemožnost připojit se k dokovací stanici. Všechny tyto problémy měly stejného jmenovatele – firmware 2D3. 

AirPods

Zdroj: iMore

Aktuálně nejnovějším firmwarem je 1A673, který je k dispozici všem majitelům AirPods. Jak se ale ukázalo, Apple do reklamovaných sluchátek nahrál firmware, jenž dosud nebyl vydán. Konkrétně se jednalo o firmware s označením 2D3. Proto se u některých kusů objevily problémy, jako je nemožnost připojit se ke druhému sluchátku či dokovací stanici. 

V současné chvíli není jasné, kolik zákazníků bylo tímto způsobem postiženo. Dle všeho se ale první stížnost měla objevit už 25. března letošního roku. Celá tato situace je poněkud zvláštní, hlavně z pohledu Applu, který si této chyby za celou tu dobu nevšiml. Navíc se firmware nahrál nejen na nejnovější AirPods, ale také na první a druhou generaci. Jedinou možností, jak sluchátka opravit, je nahrát současný firmware. Postižení zákazníci tak budou muset opět zavítat do servisu.

Zdroj: imore.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim