AirPods: Apple nahrál nevydaný firmware a nevšiml si toho. Sluchátka tím přestala fungovat

AirPods: Apple nahrál nevydaný firmware a nevšiml si toho. Sluchátka tím přestala fungovat
2020-04-12T15:00:09+02:00
• 12. 4. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Pokud máte vadná bezdrátová sluchátka AirPods a Apple vám je vyreklamuje, můžete tvrdě narazit. Společnost do několika kusů omylem nahrála firmware, který nebyl ještě oficiálně vydán. Vznikl tak problém, kdy uživatelé nebyli například schopni připojit se s druhým sluchátkem, či dokonce nabíjecí krabičkou. 

Sluchátka AirPods měla problémy s firmwarem

Někteří uživatelé po reklamačním procesu AirPods hlásili, že se nemohou připojit ke druhému sluchátku, který nebyl vyměněn, neboť byl zcela v pořádku. Další si pak stěžovali na nemožnost připojit se k dokovací stanici. Všechny tyto problémy měly stejného jmenovatele – firmware 2D3. 

AirPods

Zdroj: iMore

Aktuálně nejnovějším firmwarem je 1A673, který je k dispozici všem majitelům AirPods. Jak se ale ukázalo, Apple do reklamovaných sluchátek nahrál firmware, jenž dosud nebyl vydán. Konkrétně se jednalo o firmware s označením 2D3. Proto se u některých kusů objevily problémy, jako je nemožnost připojit se ke druhému sluchátku či dokovací stanici. 

V současné chvíli není jasné, kolik zákazníků bylo tímto způsobem postiženo. Dle všeho se ale první stížnost měla objevit už 25. března letošního roku. Celá tato situace je poněkud zvláštní, hlavně z pohledu Applu, který si této chyby za celou tu dobu nevšiml. Navíc se firmware nahrál nejen na nejnovější AirPods, ale také na první a druhou generaci. Jedinou možností, jak sluchátka opravit, je nahrát současný firmware. Postižení zákazníci tak budou muset opět zavítat do servisu.

Zdroj: imore.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat