reklama

HTC pokračuje ve strmém propadu

HTC pokračuje ve strmém propadu
2020-03-09T19:30:14+01:00
• 9. 3. 2020

Zdroj: HTC

1

Konkurence na současném trhu se smartphony je obrovská a dalo by se říci, že se nic neodpouští. Pakliže chce dnes společnost uspět, nemůže se spoléhat jen na renomé nebo dlouhou existenci. Musí agresivně tlačit na technologie, cenu a služby. Bohužel HTC dlouhodobě patří k těm firmám, kterým se nedaří. Ačkoliv tato firma přišla s mnohými novinkami v minulosti, nyní ji drtí konkurence. Ostatně ani samo HTC nepředstavuje mnoho modelů v poslední době. Tomu také odpovídají aktuální čísla.

HTC Wildfire R70 je nejnovější model od tchajwanské legendy

HTC se propadá čím dál více

U legendárního tchajwanského výrobce lze sledovat už hodně dlouhou dobu, že příjmy klesají. Poslední finanční výsledky ukazují, že za měsíc únor činily příjmy pouhých 419 milionů tchajwanských dolarů, což je v přepočtu přibližně 311 milionů korun. Ačkoliv číslo může vypadat, že je dostatečné, tak v meziročním srovnání je o 32,96 % nižší.

Leden tohoto roku byl ještě horší, jelikož meziroční srovnání za stejnou dobu ukazuje, že se příjmy propadly o 52,43 %. Za tento rok, tedy za uplynulé dva měsíce (leden a únor) činily příjmy pro HTC 898 milionů tchajwanských dolarů, což je propad v meziročním srovnání o 44,97 %.

Yves Maitre, CEO HTC

Yves Maitre, CEO HTC; Zdroj: HTC

Firma je v nelehké situaci a nelze předpokládat, že takové výsledky bude moci vydržet dlouhodobě. Možná se ale situace obrátí, jelikož HTC oznámilo, že se v tomto roce dočkáme nových smartphonů s 5G konektivitou. Nastartovat společnost by měl Yves Maitre, který například přiznal, že HTC podcenilo trh se smartphony.

Jestli to bude stačit, nelze předpovědět. HTC by se muselo vytasit s takovými modely, které budou moci konkurovat mladým značkám. Například mladá společnost Realme nespí na vavřínech a představuje jeden model za druhým, přičemž lákají na dobrou výbavu a nízkou cenu. Pak jsou zde konkurenti v podobě firem jako Xiaomi, OnePlus a o největších společnostech ani nemluvě.

HTC žaluje konkurenční výrobce za porušení patentu

Zdroj: gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Jeřábek

10. 3. 2020, 7:27

Ten vysmátý idiot by měl letět na hodinu.

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat