reklama

Výkonný ředitel HTC přiznává, že zanedbali smartphony

Výkonný ředitel HTC přiznává, že zanedbali smartphony
2019-10-07T06:59:40+02:00
• 7. 10. 2019

HTC Exodus; Zdroj: HTC

2

Před několika týdny jsme se dočkali výměny CEO u společnosti HTC. Zatímco Cher Wang bude nadále ve společnosti a bude se starat o nové technologie, tak otěže tchajvanské společnosti přejímá Yvese Maitre. Čeká ho nelehká situace, jelikož HTC se dlouhodobě potýká s problémy na trhu se smartphony. K celé situaci se již stihl vyjádřit na akci TechCrunch Disrupt.

HTC se v srpnu dařilo, meziročně ale strádá

HTC se vrátí

Yvese Maitre se k celé situaci kolem mobilní divize HTC vyjádřil hodně kriticky. Ve své řeči přiznal, že se společnost soustředila jen na virtuální realitu, což do jisté míry přineslo určitý úspěch, ale na druhou stranu utrpěla mobilní divize. Ostatně finance došlo k přesunu financí z výzkumných center pro mobily do částí, které se zabývají virtuální a rozšířenou realitou. Výsledkem je stav, kdy aktuálně HTC nemá ve svém portfóliu nejnovější top model.

HTC přestalo prodávat mobily ve Velké Británii

Naposled jsme se dočkali nového mobilu zapadajícího do nižší střední třídy. Pokud nebudeme počítat pokus HTC Exodus 2, tak posledním top modelem je HTC U12 Plus (recenze), který byl představen v květnu minulého roku. Z vyjádření nového výkonného ředitele vyplývá, že letos nemáme očekávat jakoukoliv zásadní novinku.

Yvese Maitre

Na druhou stranu Yvese Maitre uvedl, že bude trvat několik měsíců, než se dočkáme kýženého top modelu a dalších zařízení z vyšší střední třídy. Právě rok 2020 bude pro společnost rozhodující, jelikož mobilní operátoři začnou ve velké nasazovat 5G technologie. Právě tento milník chce HTC zasáhnout a přijít s modely, které mimo jiné nabídnou nejlepší hardware a fotografické schopnosti.

HTC 5G Hub nabízí 5palcový displej, rychlou Wi-Fi a podporu 5G

Sice Yvese nenastínil nějak detailní plány, ale dle jeho odhadu, se HTC vrátí do roku 2025 na vrchol. Společnost se totiž soustředí hlavně na trhu s vysokým HDP, kde je větší kupní síla. Jinými slovy, HTC se již nebude starat o výrobu levnějších mobilů pro rozvíjející se trhy. HTC to ale nebude mít jednoduché. Aby se společnost mohla vrátit na vrchol, bude muset nasadit agresivní cenou strategii.

Zdroje: techcrunch.com, ausdroid.net

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Miroslav Maršál

8. 10. 2019, 10:03

Dostat se na vrchol?
To jako že nabídnou něco výjimečného za výjimečnou cenu, co budou všichni chtít?
HTC jsem celkem dlouho upřednostňoval a používal jejich vrcholové modely smartphonů, ale silně pochybuji, že s něčím takovým budou schopni vyjít na trh. … ne, že bych jim to snad nepřál. Navíc každá snaha, která nakopne konkurenci dobrá.

Martin Jeřábek

7. 10. 2019, 13:19

HTC do roku 2025 ukončí výrobu mobilů protože se zničí samo už nyní o ně není zájem a myslí si že bude :D naivita.

Vůbec nechápu proč se zaměřili na VR chápu že jim to něco vydělalo ale VR je mrtvá technologie jako kdysi hloupé 3D.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat