reklama

Google vylepšuje pokročilou ochranu, znemožní instalaci APK

Google vylepšuje pokročilou ochranu, znemožní instalaci APK
2020-03-19T15:00:30+01:00
• 19. 3. 2020

Zdroj: Google, Dotekomanie.cz

Pokud jde o zabezpečení osobních informací na internetu a ve svých zařízeních, měli byste využívat maximum možností. Například neustále doporučujeme, abyste si aktivovali dvoufázové ověření, pakliže je to možné. Google nabízí nejen tyto možnosti. Pokud ale chcete něco víc, můžete se zapojit do programu pokročilé ochrany. Nabízí se tak třeba vyšší stupeň ochrany, omezení přístupu k Gmailu, bezpečnostní klíč a další. Nyní Google oznámil další novinku.

Konec instalace APK z neznámých zdrojů

Největší nebezpečí pro současné smartphony je instalace aplikací skrze APK stažená z neznámých zdrojů. Nemusíme chodit daleko a v poslední době se například objevil problém s ransomwarem spojeným s aktuální pandemií. Jednoduše řečeno, neměli byste nikdy instalovat aplikace pocházející z neoficiálních zdrojů. Pokud aktivujete u svého účtu pokročilou ochranu od Googlu, dojde k zabránění instalace APK balíčků z neznámých zdrojů. Nepůjde jen o varování, jak jsme si původně mysleli.

unnamed 17 500x425x

Zdroj: Google

Jsou zde určitá pravidla spojená s touto novinkou. Změna se nedotkne již nainstalovaných aplikací z neznámých zdrojů a stále je budete moci aktualizovat. Jediným centrem nebude Obchod Play, budete moci instalovat aplikace z centra dodávaného samotným výrobcem. Kupříkladu budete moci instalovat aplikace nebo hry z Galaxy Store, AppGallery atd. Případně si budete moci nahrát aplikaci skrze Android Debug Bridge, ale nikoliv již z běžné webové stránky nebo nějakého úložiště.

Samozřejmě vás napadne, proč vůbec něco takového by měl uživatel chtít. Díky této zvýšené ochraně máte jistotou, že pokud má někdo po nějaký čas přístup k vašemu mobilu, nebude moci do něj nic nainstalovat z neznámých zdrojů.

Součástí této novinky je také automaticky aktivovanou ochranu Google Play Protect, která skenuje a analyzuje aplikace. Vyhledává nebezpečný software a působí jako antivir.

Zdroj: xda-developers.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat