reklama

Google zabrání instalaci APK balíčků u jednoho typu účtů

Google zabrání instalaci APK balíčků u jednoho typu účtů
2019-12-16T19:35:57+01:00
• 17. 12. 2019

Obchod Play není dokonalým místem pro aplikace, ale zpravidla se Googlu daří zablokovat nebo znemožnit šíření škodlivých titulů. Větším problémem Androidu je možnost instalace APK balíčků z neznámých zdrojů. Ve své podstatě stačí aktivovat jednu funkci v rámci třeba správce souborů a je možné do mobilu nainstalovat neověřenou aplikaci. Zpravidla tento způsob se používá pro šíření škodlivých aplikací. Google nyní chystá jednu novinku, která zabrání této možnosti instalace.

Android a instalace z neznámých zdrojů

Nemusíte se obávat, že by Google zcela zablokoval možnost instalace APK balíčků z neznámých zdrojů pro všechny uživatele. Zatím sice není nic potvrzeno, ale v samotné aplikaci Obchod Play pro Android se podařilo objevit několik částí kódu, které nasvědčují tomu, že jeden typ účtů nebude mít možnost instalace APK souborů.

Z dostupných informací se bude jednat o účty zapojené do Programu pokročilé ochrany, který je určen pro ty, co se obávají o své soukromí, případně bezpečí. Google u tohoto programu doslova uvádí:

„Program pokročilé ochrany chrání osobní účty Google uživatelů, kteří mohou být vystaveni cíleným útokům, jako například účty novinářů, podnikatelů nebo týmů vedoucích politické kampaně.“

Součástí programu je také fyzický Titan Security Key, což je speciální zařízení do USB, které se používá k přihlášení ke svému účtu. Součástí jsou další bezpečnostní prvky. Zatím není novinka aktivní, ale zřejmě u tohoto typu účtů nebude možné instalovat aplikace nepocházející z Obchodu Play.

Nyní je otázkou, jestli bude tato novinka aktivní v základu pro všechny uživatele těchto účtů, nebo se bude jednat o dodatečnou možnost. Budeme si muset počkat, až Google novinku zavede a představí.

Zdroje: 9to5google.com, phandroid.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim