reklama

Chromecast Ultra dorazí s plnou verzí Android TV

Chromecast Ultra dorazí s plnou verzí Android TV
2020-03-18T21:29:36+02:00
• 19. 3. 2020

Zdroj: PocketLint

4

Pokud chcete přejít na platformu Android TV, nemáte mnoho možností. Na trhu samozřejmě existuje SHIELD, ale Google již několik let žádný kompatibilní hardware nenabízí. To by se dle zahraničních zpráv mělo v letošním roce změnit. 

Chromecast Ultra s podporou 4K HDR obsahu

Americká společnost má dle všeho v plánu letos vydat na trh nový Chromecast Ultra. Toto nové zařízení bude mít externí dálkové ovládání a plné Android TV. V podstatě se bude jednat o přímou konkurenci SHIELD a Apple TV. 

Chromecast Ultra

Zdroj: AndroidPolice

Posledním Android TV zařízením společnosti Google byl Nexus Player 2014. Ovšem tento kousek byl v roce 2016 ukončen. Několik OEM výrobců se pokusilo prodávat Android TV set-top boxy, ale neúspěšně. Jediný, kdo se na trhu chytil, je NVIDIA. Pro vývojáře nabízí Google například ADT-2. Nový Chromecast Ultra bude ale cílit na klasické zákazníky.

Novinka bude s největší pravděpodobností podporovat 4K HDR obsah a plnou verzi Android TV. V praxi to bude znamenat, že si nainstalujete aplikace, jako je Netflix, Hulu a Disney+. Dálkový ovladač potěší mnoho lidí. Zapomenout ale nemůžeme ani na podporu ovládání set-top boxu prostřednictvím telefonu. Jak ale říkám, nic nepřekoná klasické tlačítko. Dálkový ovladač by měl vypadat jako mikrofon, přičemž bude vybaven tlačítkem pro vyvolání Google Assistant a budete si jej moci naprogramovat tak, abyste s ním mohli ovládat váš televizor. Kdy bude novinka představena je prozatím ve hvězdách. Google totiž svou každoroční konferenci I/O zrušil.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | bývalý student IT | velký milovník a zároveň kritik Applu | milovník dýmek

Komentáře

Jiří Mrázek

VIP 19. 3. 2020, 11:50
Android aplikace

Výrobců se chytlo daleko více. Třeba takové Xiaomi s Mi Boxem :) Android TV není jen o televizích.

To sice jo, ale třeba Mi box S po aktualizaci na android 9 je tak zabugované zařízení, že bych ho nejradši vyhodil oknem. Krom jiného prakticky přestal fungovat zabudovaný chromecast. Tedy jedna ze 2 nejdůležitějších funkcí přístroje. No comment.

Jelikož jsem o ničem podobném ještě neslyšel, očekával jsem, že to bude v článku vysvětleno. Po přečtení ale o moc moudřejší nejsem…

Dotekománie.czPřidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim