WhatsApp chystá tmavý vzhled i pro web

WhatsApp chystá tmavý vzhled i pro web
2020-02-26T18:00:44+02:00
• 26. 2. 2020

Grafika: Dotekomanie.cz

1

Aktuálním trendem ve světě operačních systémů je nasazování podpory pro tmavý vzhled, což se samozřejmě dotýká aplikací i webových stránek. Kupříkladu i náš web podporuje nějakou dobu tmavý vzhled, přičemž na mobilní verze se automaticky přizpůsobuje podle nastavení smartphonu. Některé společnosti nelení a nasazují novou podobu poměrně rychle, přičemž Samsung nyní vydává aktualizace svých aplikací s podporou tmavého vzhledu. WhatsApp ale nikam nespěchá a tzv. „dark mode“ připravuje měsíce.

WhatsApp v tmavém i na webu

Že se připravuje Android aplikace WhatsApp s tmavým vzhledem, víme již měsíce, ale zatím si novinku mohou vychutnávat jen beta testeři. Nedávno jsme vás informovali, že i verze pro iOS chystá tuto novinku, ale ta je také zatím dostupná jen pro beta testery. Nyní se ale dozvídáme, že i webová verze služby WhatsApp bude mít dostupné tmavé prostředí.

Zdroj: wabetainfo.com

Web WABetaInfo získal přístup k testovací verzi a poskytl snímky obrazovek, díky čemuž se dozvídáme, na co se těšit. Jak je vidět, nečeká nás černé prostředí, ani tmavě šedé. Na druhou stranu bude tento nový vzhled příjemnější na počítačích, zejména v noci. Tentokrát nejde hlavně o úsporu energie na OLED panelech, ale spíše o snížení oslnění, zejména v noci.

Zdroj: wabetainfo.com

Vzhledem k tomu, že se prvně dozvídáme o této novince, neočekáváme, že bychom se tmavého vzhledu webového WhatsAppu dočkáme nějak brzy. Vývojáři této služby nikam nespěchají a vše jim trvá hodně dlouho. Jakoby se o tmavý vzhled všech aplikací staral jen jeden člověk. Na druhou stranu je dobře vědět, že se aspoň na novém vzhledu pracuje. Pokud ale nechcete čekat, na internetu najdete doplňky pro webové prohlížeče, které umí změnit i WhatsApp do tmavých barev.

Zdroj: wabetainfo.com

Zdroj: androidauthority.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Zuzana Shilla

27. 2. 2020, 18:56

Doufam, ze bude konecne mozno zmenit i tu prisernou zelenou🤣

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat