reklama

Ericsson se opřel do 5G sítě od Huaweie

Ericsson se opřel do 5G sítě od Huaweie
2020-02-17T11:40:06+02:00
• 17. 2. 2020

Letošní ročník veletrhu MWC v Barceloně se měl točit kolem nastupující technologie 5G sítě, ale obavy z rozšíření nákazy koronavirem byly silnější a rozhodly o historicky prvním neuskutečnění. Světový lídr v síťových technologiích společnost Ericsson uspořádala alespoň tiskovou konferenci v Londýně, kde byla poměrně často zmiňována konkurence v podobě čínského Huaweie a jejich řešení 5G sítě.

Smlouvy, USA, zadní dvířka

Z pohledu statistik aktuálně první příčka v dodávkách síťových zařízení patří firmě Huawei s 28% podílem. Za něj se staví Nokia, Ericsson a na konec ZTE. Výkonný viceprezident Fredrik Jejdling ovšem zastává opačný názor, protože Ericsson má podepsaných více obchodních smluv. Konec loňského roku byl uzavřen 79 smlouvami, zatímco Nokia získala 63 kontraktů a Huawei podepsal pouhých 50 smluv.

Německo a Velká Británie letos asi kývne na nabídku od Huaweie, přestože mají existovat náznaky vazeb na čínskou vládu. Naopak Austrálie, Japonsko a Francie budou hledat jinou cestu k vybudování bezpečné 5G sítě, stejně jako samotné Spojené státy, které mohou spojit síly s ostatními tahouny v podobě Cisco, Oracle, Ericsson, Nokia. O cloudové a softwarové funkce se nejspíš postará Dell s Microsoftem.

Zdroj: phonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat