reklama

Apple přináší univerzální nákupy pro iOS, tvOS a další

Apple přináší univerzální nákupy pro iOS, tvOS a další
2020-02-09T18:00:46+02:00
• 9. 2. 2020

Nová Apple aktualizace Xcode 11.4 beta, která byla vydána spolu s novou beta verzí macOS Catalina 10.15.4, přináší podporu univerzálních nákupů. Vývojáři tak budou moci odemknout své placené aplikace na všech platformách. Abych vše uvedl na pravou míru, pokud vývojář bude mít placenou aplikaci na iOS a macOS, bude moci nastavit, že při nákupu jedné z nich bude aplikace odemknuta na všech platformách. V praxi tak uživatel nebude muset jednu aplikaci kupovat vícekrát. Tato funkce je ale k dispozici i pro tvOS a watchOS. 

Apple představuje nové univerzální nákupy

Kromě toho budou moci vývojáři aplikace prodávat v jednotném balíčku. Tato novinka bude výhodná jak pro vývojáře, tak i pro samotné zákazníky/uživatele. Díky tomu totiž budou moci provést jeden nákup pro aplikaci napříč všemi platformami. Vývojáři budou také moci vůbec poprvé vytvořit zlevněné balíčky pro macOS a iOS. 

Apple

Podle společnosti Apple je univerzální nákup ve výchozím nastavení povolen pro Mac Catalyst aplikace, které jsou vytvářeny pomocí softwaru Xcode 11.4. Nové aplikace Mac Catalyst tak budou používat stejný identifikátor balíčku jako aplikace pro iOS. 

Apple dále tvrdí, že kategorie App Store budou také sjednoceny, a to napříč App Store pro iOS a Mac, čímž budou obchody sladěny s novými změnami a aplikace budou lépe objevitelné. Jakmile budou nové aktualizace zveřejněny, uživatelé Mac, iPhone, iPad a Apple TV budou mít přístup k těmto balíčkům.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim