reklama

Android „Columbus“ aneb poklepání na zádech jako nová funkce

Android „Columbus“ aneb poklepání na zádech jako nová funkce
2020-02-24T18:00:56+02:00
• 24. 2. 2020

Foto: Dotekomanie.cz

1

Google se snaží přinášet kdejaké novinky do Androidu a také do svých zařízení. Ne vždy kvůli tomu vyvíjí speciální hardware a vystačí si se softwarovým řešením. Například Apple nabídl u starších iPhonů displej citlivý na tlak, díky čemuž šlo vyvolat speciální nabídku nebo funkce. Google přinesl podobnou funkci, ale vystačil si se softwarovým řešením – podržením prstu na ikoně třeba. Nyní se dozvídáme o novince s kódovým označením „Columbus“.

„Columbus“ aneb dvojí poklepání na zádech

V rámci Androidu 11 Developer Preview se podařila objevit funkce nazvaná „Columbus“. V podstatě se jedná o možnost dvojího poklepání na zádech zařízení, přičemž se vyvolá přednastavená akce. Možná byste si mysleli, že novinka bude spojena s novými modely Pixel, které budou mít implementovaný speciální senzor právě na zádech zařízení, ale není tomu tak.

Android 11

Grafika: Dotekomanie.cz

Google si pohrává s funkcí „Columbus“, která je založena na datech ze senzorů, zřejmě z gyroskopu a akcelerometru. Na základě analýzy dat mobil dokáže rozeznat dvojí poklepání. Že se nebude jednat o funkci závislou na novém zařízení dokazuje mimo jiné i video z webu 9to5google. Podařilo se novou funkci aktivovat na Pixelu 2 XL.

XDA Developers se podařilo objevit, že tato funkce nabídne několik možností. K dispozici bude ztišení budíku, spuštění kamery, ovládání médií a další, přičemž jednou z nich bude dokonce možnost si zvolit vlastní událost. Google zřejmě funkci zpřístupní i vývojářům.

Zatím ale není jasné, jestli se nová funkce bude týkat jen nových zařízení, nebo bude dostupná společně se systémem Android 11. Teoreticky by ji Google mohl zpřístupnit pro všechna zařízení. Pak by záleželo jen na výrobcích, jestli ji nechají k dispozici, či nikoliv.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Rudolf Jelínek

VIP 25. 2. 2020, 15:20

Takže slabší verze funkce gest kloubem prstu, kterou měl Huawei už na Honoru 8 (možná i dříve)?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim