reklama

Adobe Lightroom podporuje Split-View a další možnosti

Adobe Lightroom podporuje Split-View a další možnosti
2020-02-13T18:00:34+02:00
• 13. 2. 2020

Pokud jste více zainteresovaní do fotografií, jistě víte, že Adobe Lightroom svými možnostmi plně vyhovuje potřebám profesionálních fotografů. Ovšem aplikace si získala velkou oblibu i u náročnějších fotoamatérů. Lightroom toho dovede opravdu hodně a při používání je prostě velice efektivní a rychlý. Ve své podstatě jde o nástroj, s nímž profesionální fotograf zvládne zpracování svých fotografií na mobilním zařízení. 

Adobe Lightroom přináší nové funkce

Společnost Adobe se rozhodla svou mobilní aplikaci aktualizovat napříč všemi platformami, na kterých je Lightroom dostupný. Jednou z největších novinek je podpora funkce Split-View pro operační systém iPadOS. Jedná se o poměrně logický krok, protože aplikace podporuje přímý import souborů. 

Adobe Lightroom

Verze pro operační systém Android pak nově umožňuje importovat editační předvolby a profily přímo do aplikace. „Appka“ pro iPhone a iPad pak bude muset na tuto funkci chvíli počkat, ale dle slov firmy dorazí velmi brzy. 

Na straně druhé se verze pro Mac a Windows dočkala několika užitečných novinek, které ocení hlavně uživatelé pracující s RAW soubory. Nyní je totiž možné změnit výchozí nastavení z Adobe Color tak, aby používal konkrétní profily kamer nebo vlastní přednastavení, což ušetří další krok po importu obrázků. Můžete například nastavit Lightroom tak, aby automaticky aplikoval korekci objektivu nebo nastavení barvy ve fotoaparátu na všechny soubory RAW. Veškeré novinky by měly být již nyní k dispozici.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim