reklama

Google Earth nově s hvězdami, ale jen jako pozadí

Google Earth nově s hvězdami, ale jen jako pozadí
2020-01-30T20:30:20+02:00
• 31. 1. 2020

Google kromě služby Mapy nabízí ještě Google Earth, což je trochu sofistikovanější model naší planety. V běžné aplikaci se ale například nabízí i další tělesa naší soustavy, přičemž nedávno jsme se dočkali efektu cestování „warpem“ (teoretická nadsvětelná rychlost), což je jen taková malá vychytávka. Bohužel mobilní aplikace něčím takovým nedisponuje. Ostatně aplikace Google Earth pro mobily neumí zobrazit například Mars nebo Měsíc. Nyní jsme se ale dočkali jiné vychytávky.

Google Earth a „hvězdy“

Google mnohdy zavede nějakou užitečnou novinky u nějaké své služby nebo aplikace, přičemž o tom nevydá ani nějaký článek nebo tiskovou zprávu. Nyní jsme se ale dočkali většího oznámení, které ve výsledku asi jen tak někoho nenadchne. V aplikaci Google Earth jste mohli sice oddálit pohled na celou planetu, ale okolo se zobrazovalo jednotné pozadí.

google earth google earth

Novinkou je zde zobrazení skutečných snímků hvězd společně s Mléčnou dráhou. Jedná se o reálné snímky pořízené ve spolupráci s European Southern Observatory (Evropská jižní observatoř, ESO). Při oddalování se můžete oddálit až o 30 000 mil nad planetu (cca 48 000 km).

Google uvádí, že něco takového nebylo doposud možné zejména kvůli nízkému výkonu mobilních telefonů, ale o tom by se dalo polemizovat. Snad se jedná o předvoj dalších novinek a možná se v mobilních aplikací jednou dočkáme i dalších planet naší sluneční soustavy. Novinka je již nyní k dispozici v aplikacích.

logo-app Google Earth Gain a new perspective Zdarma iOS logo-app Google Earth Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroje: blog.google, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim