reklama

Facebook Messenger dostane biometrické zabezpečení

Facebook Messenger dostane biometrické zabezpečení
2020-01-24T18:00:00+02:00
• 24. 1. 2020

Každý uživatel by si měl zabezpečit smartphone v rámci možností. V základu se nabízí gesto, pin, heslo ale také biometrika. Zde se zejména prosazuje čtečka otisků prstů, ale již nějakou dobu se nabízí identifikace pomocí obličeje, přičemž v této rovině jsou k dispozici i smartphony s pokročilými senzory. Ačkoliv je mobil tímto způsobem zabezpečen, tak se někdy hodí mít zabezpečené i aplikace. Zejména ty bankovní nabízí takovou úroveň, ale dodatečné zabezpečení najdeme například i u aplikace WhatsApp. Nyní se ukazuje, že se i Facebook Messenger dočká podobné funkce.

Facebook Messenger a zabezpečení

Aplikace Facebook Messenger obsahuje části kódu nasvědčující novou možnost biometrického zabezpečení. Dokonce se podařilo aktivovat patřičné části, díky čemuž se nabízí náhled, jak bude vypadat nastavení této funkce. aplikace Messenger nabídne možnost uzamknutí, přičemž k odemknutí bude potřeba použít otisk nebo dokonce obličej.

K dispozici budou celkem tři možnosti, kdy se aplikace uzamkne. V první řadě to bude jednu minutu poté, co odejdete z aplikace, následně se nabízí 15 minut a poslední možnost je jedna hodina.

Facebook Messenger

Na snímku výše konkrétně vidíte, že aplikace bude vyžadovat Face ID, přičemž Facebook uvádí, že jakákoliv data nebudou ukládána na servery společnosti. Využije se tak nativního řešení operačního systému. Asi byste soudili, že novinka prvně zamíří na zařízení se systémem iOS, ale části kódu a samotný náhled nastavení není z verze pro iOS. Vše bylo objeveno v aplikaci pro Android.

Je tak jasné, že se jedná o prvotní implementaci a slovní spojení Face ID bude patřit pro verzi pro iOS. Na Androidu bude použito označení biometrika. Pravděpodobně půjdou vývojáři cestou nativní implementace, tedy dojde k využití systémové komponenty. Podpora by tak měla být hodně široká. Bohužel nevíme, kdy se novinka objeví v beta verzích či ve stabilních aplikacích. Odhadujeme, že si budeme muset počkat několik měsíců.

logo-app Messenger Facebook Zdarma ANDROID logo-app Messenger Developer Zdarma iOS

Zdroj: twitter.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim