reklama

Xiaomi si připravilo Mi Watch v edici Forbidden City

Xiaomi si připravilo Mi Watch v edici Forbidden City
2019-12-30T18:00:43+01:00
• 30. 12. 2019

Poslední hodinky Mi Watch od společnosti Xiaomi jsou v oficiálním prodeji něco málo přes měsíc a crowdfundingová kampaň u YouPin začíná lákat na výrazně přepracovanou verzi nesoucí jméno Mi Watch Forbidden City. V tomto případě hlavní roli bude hrát kulatý ciferník nebo předinstalovaný systém přímo od Googlu. Čínský výrobce tedy pravděpodobně chystá další bestseller tentokrát do segmentu s nositelnými zařízeními.

Prémiové, ale dostupné

Hodinky disponují 1,3palcovým OLED displejem, který je odolný vůči poškrábání a byl vložen do pouzdra z nerezové oceli (316L). Řemínek dostupný ve dvou barevných variantách (černá, zelená) vyrábějí z hovězí kůže dovezené z Itálie. Vnitřní část vyplňuje 512MB operační paměť RAM po boku 4GB uživatelského úložiště. Konektivitu zaštiťuje Bluetooth 4.1, WiFi a technologie NFC pro bezkontaktní platby.

Kromě běžných funkcí musíme ještě zmínit snímač srdeční frekvence, GPS modul či neupřesněnou vodotěsnost. Softwarovou stránku zastupuje WearOS od Googlu, k němuž si Xiaomi dovolilo připojit několik vlastních aplikací. Na platformě YouPin byla stanovena cena v přepočtu 4 231 Kč, což je o 1 303 Kč méně oproti doporučené cenovce. První dodávky proběhnou začátkem února 2020.

Nakonec můžeme dodat, že Xiaomi posunulo termín u Mi Watch Premium Edition z prosince až na únor nového roku. Nadstandardní edice přinese rovněž pouzdro z nerezové oceli a navíc přidají safírové sklíčko. Důvodem je údajně zajištění lepšího uživatelského dojmu a vhodnějších skladovacích podmínek. Konečná cena by měla atakovat hranici 290 dolarů (tj. cca 6 600 Kč).

Zdroje: gizmochina.com, gizmochina.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim