reklama

TikTok možná změní majitele, částečně

TikTok možná změní majitele, částečně
2019-12-24T20:31:12+01:00
• 25. 12. 2019

TikTok je současným hitem mezi mladými lidmi, kteří na této specifické sociální síti zveřejňují krátká videa. Za vývojem stojí čínská společnost ByteDance, která se angažuje například i ve vývoji smartphonů. Aby došlo k podpoře sítě TikTok, dokonce došlo k odkoupení služby Musica.ly. Nyní má ale TikTok nemalé problémy s USA.

TikTok má vlastní hudební streamovací službu

TikTok ve hledáčku USA

Dalo by se říci, že cokoliv z Číny má problémy s americkou administrativou a politiky. V tomto případě senátoři USA vznesli otázky ohledně bezpečnosti této sociální sítě a ochranou soukromých dat. Dokonce se situace vyhrotila natolik, že americké námořnictvo zakázalo používání služby TikTok u svých zaměstnanců. Celá situace se může ale vyhrotit až do národního zákazu.

ByteDance proto nyní zvažuje strategické kroky pro ochranu sociální sítě TikTok. Jeden z možných plánů je prodej většinového podílu této sítě jiným, zejména americkým investorům. Díky tomu by se sociální síť mohla vyhnout jakémukoliv zákazu.

Druhou možnosti je těžká právní odveta a možný dlouholetý boj s americkou administrativou. V takovém případě by nedošlo k prodeji jakéhokoliv podílu a sociální síť by zůstala pod křídly ByteDance. Společnost jako taková odmítla cokoliv komentovat.

ByteDance v podstatě dodává, že sociální síť neobsahuje jakákoliv citlivá data. Dokonce došlo ke srovnání s jinými aplikacemi zejména na seznamování, kde se pracuje s citlivým obsahem. Jak celá situace dopadne, nelze odhadnout. Pokud by došlo na zákaz ze strany USA, mohla by mít služba TikTok vážné finanční problémy.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim