reklama

Samsung přechází na lepidlo, dodavatelem je Weldbond

Samsung přechází na lepidlo, dodavatelem je Weldbond
2019-12-24T18:17:36+01:00
• 25. 12. 2019

Zdroj: Samsung

1

Jihokorejská společnost Samsung přidává na svůj seznam dodavatelů Weldbond, neboť pomalu a jistě přechází na použití lepidla pro montáž smartphonů. Samsung se tak chystá upustit od oboustranné pásky, kterou u svých telefonů používal několik let. 

Samsung opouští oboustranné pásky

Zajímavé je ale hlavně prohlášení čínské společnosti Weldbond, ve kterém stojí, že u 500 mil. telefonů vyrobených v Číně v letošním roce bylo použito lepidlo firmy Weldbond, zatímco ostatních 200 mil. kusů stále používalo oboustranné pásky. 

Mezi hlavní výhody lepidla patří snížené výrobní náklady, a to především díky menšímu zpracování a skutečnosti, že lepidlo lze nanášet pouze pomocí dávkovačů. Páska navíc zabírá více místa, zatímco lepidlo umožňuje rovnoměrnější použití. 

Na druhou stranu je oboustranná páska snadněji vyměnitelná a má lepší vodotěsnost, přestože někteří tvrdí, že lepidlo nabízí zlepšenou trvanlivost a mnohem lepší opravitelnost. Samsung lepidlo použil u letošní řady A a M, přičemž se lepidla dočkal i model Galaxy Note 10. V příštím roce by se lepidla měly dočkat i telefony Galaxy S11.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Aleš Příhoda

26. 12. 2019, 23:10

Co je prosim „mensi zpracovani“?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim