reklama

Samsung chce propustit až 900 zaměstnanců na Slovensku

Samsung chce propustit až 900 zaměstnanců na Slovensku
2019-12-24T18:19:10+02:00
• 25. 12. 2019

Výrobní závod společnosti Samsung u našich sousedů na Slovensku nečekají lepší zítřky, neboť v celosvětových médiích začíná kolovat nepříjemná zpráva pro jejich zaměstnance. Jihokorejský výrobce by měl připravovat výraznou redukci pracovních míst, a ta se dotkne nejen dělnických profesí. Konkrétně se jedná o závod ve městě Galanta, který je ke všemu kousek od druhé továrny ve Voderadech u Trnavy.

Blížíme se tisícovce

Vedení firmy údajně napříč světem mění výrobní strategii, která pro Galantu bude představovat propuštění okolo 900 zaměstnanců během příštího roku. Z toho jde až o 400 manuálních pracovníků nebo 200 zaměstnanců z oddělení nákupu, strojírenství nebo kontroly kvality. Přitom Samsung na jaře tohoto roku měl tady přijat neuvěřitelných 1 500 nováčků.

Vzniklou situaci také komentuje vedoucí odborové organizace KOVO Emil Machyna a ten chce určitě jednat o dobrých podmínkách pro lidi, kteří budou muset odejít ze svého zaměstnaní, aby si udrželi sociální postavení. Celá budoucnost závodu je nejistá, protože již v loňském roce došlo k uzavření zmiňovaného závodu ve Voderadech.

Výrobu z Galanty zřejmě převezme závod v Maďarsku, kde sice momentálně kladou největší důraz, ale opustí jej rovněž jako jeden z posledních závodů v Evropě. Úplným závěrem doufejme, že nedojde k nijak výraznému dopadu na místní ekonomiku po vzoru uzavření posledního závodu Huizhou v Číně.

Zdroj: sammobile.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat