reklama

Facebook se chce zbavit Androidu, vytváří vlastní operační systém

Facebook se chce zbavit Androidu, vytváří vlastní operační systém
2019-12-19T19:30:57+01:00
• 19. 12. 2019
5

Facebook již není jen označení pro sociální síť. Na svém kontě má zařízení Portal nebo brýle pro virtuální realitu. Jedná se o zařízení pro domácnost a pro hry. Sice se jedná o hardware od Facebooku, ale je potřeba mít nějaký operační systém, v kterém budou fungovat aplikaci. Facebook zde hlavně využívá Androidu, což přináší své úskalí. Hlavně z tohoto důvodu společnost začíná vytvářet vlastní operační systém.

„Facebook OS“ místo Android

Jak již bylo řečeno, Facebook se musí spoléhat na řešení třetích stran, ale kromě toho je zde několik omezení vyplývající ze samotných architektur. Jednoduše řečeno, společnost se musí řídit pravidly jiných firem, aby mohl vše přizpůsobit k obrazu svému. Proto došlo na rozhodnutí, že si sociální síť vytvoří vlastní operační systém, který bude vybudován od začátku přesně na potřeby hardwaru.

K vytvoření nového operačního systému má napomoci Mark Lucovsky, který je spoluautorem Windows NT. Nyní by měl ale stát včele dosti specifického systému, který bude dostupný jen pro hardware od Facebooku. Společnost si od toho slibuje maximální volnost a více možností. Půjde zde také o lepší optimalizaci s ohledem na potřeby softwaru.

Jedná se teprve o první informace o novém projektu, takže je těžké předvídat, kdy se „Facebook OS“ (tak jsme prozatím novinku označili v redakci) objeví poprvé u uživatelů. Nepředpokládáme, že by se jednalo o open source jako třeba Android. Na druhou stranu Facebook asi bude budovat dostatečnou základnu pro vývojáře, aby mohli vytvářet aplikace pro zařízení Portal a další.

Jedno je nyní jisté, „Facebook OS“ nebude konkurovat Androidu či jakémukoliv operačnímu systému. Ani nepředpokládáme, že by se společnost pokusila o vytvoření vlastního smartphonu s novým operačním systémem. Jeden takový pokus zde již byl.

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Konkurence je rozhodně potřeba a velmi mě mrzí, že to MS tak starategicky podělal. Nicméně, troufnu si napsat, že cokoliv, co bude mít něco společného s FB mít nikdy nebudu. Natož OS….

Tomáš Dolenský

20. 12. 2019, 9:38

Nejsem zastánce FB, jsem rád že jej nemám v telefonu a pokud by separoval byl bych i radši.

Cameron Luks

20. 12. 2019, 8:03

Reklama OS ? 😂😂😂 To bude odpad

Matěj V.

20. 12. 2019, 7:11
Android aplikace

Kdyby radši ty vygumovaný idiotský hlavy udělali fungující aplikace FB a Mesengeru.

joshh411 .

20. 12. 2019, 6:24

Tak jestli bude fungovat stejně jako jejich stránky na PC, nebo app v telefonu, pak to bude systém k ničemu.
Hlavně si nesmí tolik věřit, że na jejich systém přejdou kvůli Fb uživatelé androidu, nebo iOS.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim