reklama

Aktualizujte Twitter pro Android, obsahoval bezpečnostní chybu

Aktualizujte Twitter pro Android, obsahoval bezpečnostní chybu
2019-12-22T20:15:18+01:00
• 23. 12. 2019

Grafika: The Verge

Není to tak dávno, co jsme vás informovali i bezpečnostní chybě u komunikační služby WhatsApp. V tomto případě šlo zejména o zákeřnou zprávu, která mohla zapříčinit smazání dat, nebo aplikace mohla být nepoužitelná. Nyní zde máme problém u sítě Twitter, ale zde jde hlavně o bezpečnostní chybu.

Twitter pro Android obsahuje nebezpečnou chybu

Zpravidla o bezpečnostních chybách informují nejrůznější analytické společnosti soustřeďující se na bezpečnost softwaru. Nyní ale o chybě informuje sám Twitter, který tímto varuje uživatele a vyzývá je k okamžité aktualizaci aplikace. Chyba byla objevena ve verzi pro Android. Majitelé iOS zařízení nejsou ohroženi.

Vývojáři objevili problém v chráněném úložišti aplikace, kam bylo možné vložit nebezpečný kód. Ten následně zpřístupnil data neveřejných profilů. Dokonce chyba umožňuje ovládnutí uživatelského účtu, takže šlo například posílat soukromé zprávy, zveřejňovat příspěvky, případně získat informace o poloze atd.

Twitter zároveň dodává, že nedošlo k zaznamenání jakéhokoliv zneužití. To ale neznamená, že někdo nemohl zneužít chybu, jen o tom Twitter nemá údaje. Proto doporučuje co nejrychleji aktualizovat aplikaci pro Android. Bohužel neuvádí, kterou minimální verzi potřebujete. Sociální síť o chybě informovala 20. prosince, takže v tuto chvíli byste měli mít k dispozici aktualizaci. Neměli byste tedy otálet s aktualizací.

Pokud máte pochyby o zabezpečení svého účtu, můžete kontaktovat Twitter skrze speciální formulář.

Zdroje: privacy.twitter.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim