reklama

WhatsApp má velký bezpečnostní problém

WhatsApp má velký bezpečnostní problém
2019-12-18T16:48:49+01:00
• 17. 12. 2019

Zdroj: MacRumors

Pokud patříte mezi uživatele mobilního kecálka WhatsApp, doporučujeme vám mobilní aplikaci aktualizovat, neboť starší verze mají velmi závažnou bezpečnostní chybu. O co přesně jde?

WhatsApp byl nucen vydat aktualizaci

Chyba mohla umožnit špatnému účastníkovi doručit destruktivní zprávu do skupinového chatu, která způsobí rychlé a úplné zhroucení celé aplikace pro všechny členy skupinové konverzace. Problém je tak závažný, že uživatelé jsou nuceni aplikaci odinstalovat a znovu nainstalovat. Kromě toho se uživatel nemohl vrátit do skupinové konverzace, což vedlo ke ztrátě celé historie zpráv na dobu neurčitou. 

S touto informací přišli bezpečnostní analytici z Check Point, přičemž dle jejich zprávy se chyba nachází jak na aplikaci pro Android, tak iOS. K destrukci celé aplikace může dojít velice jednoduše. Stačí, aby útočník použil nástroj webového prohlížeče k úpravě zprávy pro jakýkoli skupinový chat. Následná zpráva by způsobila výše zmíněné zhroucení aplikace pro všechny členy daného skupinového chatu. 

Analytici samozřejmě objevenou bezpečnostní chybu nahlásili společnosti WhatsApp, která okamžitě přinesla opravu v podobě nového instalačního balíčku. Oprava je obsažena ve verzi aplikace 2.19.246 a výše. Nutno podotknout, že tým z Check Point již v minulosti objevili několik problémů spojených s bezpečností aplikace WhatsApp. 

Zdroj: ww.9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim