reklama

MediaTek spolupracuje s Intelem na 5G modemu pro notebooky

MediaTek spolupracuje s Intelem na 5G modemu pro notebooky
2019-11-27T13:30:49+01:00
• 27. 11. 2019

Zdroj: Mediatek

MediaTek začátkem tohoto týdne oznámil skutečně velké a významné partnerství se společností Intel. Partnerství zajistí, že oba výrobci budou spolupracovat na podpoře 5G sítí u notebooků s procesorem od Intelu. Ve vývoji tak je 5G modem MediaTek, přičemž výrobce čipů spolupracuje s partnery na výrobě možného řešení. 

MediaTek myslí na budoucnost

Nutno podotknout, že Intel je skutečně přední značka v oblasti výpočetní techniky a toto partnerství je ukazatelem, že MediaTek to se spoluprací myslí skutečně vážně. Obě společnosti tak mají zájem přenést podporu 5G sítí také do notebooků. 

Možnosti, které přenosné počítače díky podpoře 5G nabídnou, jsou takřka neomezené. Uživatelé budou moci na svých počítačích rychleji procházet, streamovat a hrát online hry. Prezident společnosti MediaTek, Joe Chen, taktéž od této spolupráce očekává, že obě firmy budou 5G inovovat způsobem, který dosud nebyl představen. 

Obří výrobci počítačů, jako je Dell a HP, budou první společnosti, které uvedou produkty s tímto novým 5G modemem. Můžeme očekávat, že řešení od MediaTek na trh dorazí začátkem roku 2021. 

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim