reklama

Google Mapy nabízí úpravy veřejného profilu

Google Mapy nabízí úpravy veřejného profilu
2019-11-09T18:00:14+01:00
• 9. 11. 2019

Google Mapy se čím dál více stávají spíše sociální sítí, byť velmi specifickou. Příkladem může být funkce chatování z konce minulého roku. Tak nějak očekáváme, že se i v této službě brzy dočkáme nějaké podoby dočasných příběhů, jaké najdeme v Instagramu nebo Youtube. Nyní ale Google začíná rozšiřovat možnost úpravy veřejného profilu.

Google Mapy a veřejné profily uživatelů

Pokud nepoužíváte Google Mapy jen pro informativní účely nebo navigování, mohla by vás zajímat dnešní novinka. Ta nabízí možnost úpravy veřejného profilu, což se hodí, když zveřejňujete recenze, fotografie, videa nebo napomáháte komunitě. Novinka se nachází v v bočním menu pod položkou profil.

Zde se nabízí základní pohled na osobní kartu, kde se nyní nově nabízí možnosti úpravy. Nejenže můžete vyplnit menší životopis (bio), ale je de omezení na 200 znaků. Jedná se tak spíše o místo pro několik informací o vás. Provedl jsem nějakou změnu na svém profilu, ale když jsem si jej otevřel v anonymním okně, neviděl jsem jakýkoliv popisek. Zřejmě tedy ještě nedošlo k plné implementaci.

úpravy veřejného profilu

Kromě toho v rámci nastavení si můžete zvolit, jestli se mají vaše příspěvky zobrazovat na veřejném profilu, případně jestli je možné sdílet profil s firmami. Zřejmě se jedná o začátek a Google bude postupně rozšiřovat tyto funkce. Pokud nepatříte mezi lokální průvodce, pravděpodobně nebudete mít k dispozici veřejný profil.

Pokud novinku ještě nemáte, zkuste si zkontrolovat verzi aplikace. Nastavení profilu se zobrazuje ve verzi v10.29.1, ale i tak je možné, že budete čekat na aktivování ze strany serverů Googlu.

logo-app Mapy Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim