reklama

Do Google Map míří možnost chatování

Do Google Map míří možnost chatování
2018-11-15T10:00:06+01:00
• 15. 11. 2018

Google Mapy můžeme využívat zdarma, zejména díky reklamě, kterou zde Google provozuje. Naštěstí se nejedná o jediný cíl pro tuto společnost. S každou aktualizací můžeme vidět, že se funkce zaměřují na lepší uživatelský zážitek, a to nejen v podání samotné aplikace. Dnešní novinka chce nabídnout firmám lepší možnost propojení.

Chatování v Google Mapách v trochu jiném podání

Skutečně se v Google Mapách již vyskytuje funkce pro chatování s firmou nebo subjektem. Do této chvíle se ale jednalo o omezenou funkci, ale dochází ke změně. Ačkoliv se Google ve své oficiální zprávě nezmínil o konkrétní změně, tak dochází k rozšiřování samotné funkce.

Google Mapy nově s možností „follow“

Na kartě k firmě můžete již nyní vidět tlačítka pro navigování, nejrůznější kontakty a podobně. Ne vždy ale potřebujete volat na telefonní číslo nebo složitěji psát email. Nová funkce nabízí jednoduché chatování s firmou. Dokonce se do bočního menu dostala položka Zprávy, kde uvidíte veškeré své konverzace.

chatování

Kromě prozatímního omezení na země je zde ještě jedna komplikace. Abyste mohli s firmou komunikovat, musí mít daný subjekt povolenou danou funkci. Jedná se tak o bonusovou funkci, která se nemusí vyskytovat u každé společnosti. Kromě toho Google vydal novou verzi aplikace pro firmy, díky čemuž by mohla být i taková forma komunikace o něco pohodlnější pro zástupce společností.

logo-app Moje firma na Googlu Google Inc. Zdarma ANDROID logo-app Google My Business Developer Zdarma iOS

Zdroj: blog.google

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim