reklama

Fitbit OS se dočká nových funkcí, včetně podpory always-on

Fitbit OS se dočká nových funkcí, včetně podpory always-on
2019-11-14T15:00:52+01:00
• 14. 11. 2019

Před několika týdny Google oznámil novou akvizici. Ta spočívala v odkoupení společnosti Fitbit, tedy výrobce chytrých náramků a hodinek. Díky této akvizici by si technologický gigant měl pomoci s růstem platformy Wear OS. To je pochopitelně dobrá taktika, na druhou stranu se ale objevili uživatelé, kteří mají obavy o podporu stávajících zařízení Fitbit. Zdá se ale, že Google na stávající uživatele nezapomněl, neboť si pro ně chystá aktualizaci, přičemž k dispozici bude příští měsíc dorazí.

Fitbit OS prozatím na své uživatele myslí

Připravovaná aktualizace operačního systému Fitbit OS přinese některá důležitá vylepšení pro všechny chytré hodinky. Řeč je tedy o Fitbit – Ionic, Versa, Versa Lite a Versa 2. Konkrétně, nejnovější chytré hodinky získávají funkci always-on displej, díky které uživatelé budou moci mít neustále zapnutý displej. K tomu se hodinky dočkaly pěti nových ciferníků a rychlejšího přechodu mezi always-on a aktivním režimem. Versa 2 také umožní uživatelům zahájit cvičení pomocí Amazon Alexa, který je implementován přímo v hodinkách. 

Dále se Versa 2 konečně dočká přesnějšího měření srdeční frekvence, a to pomocí nového algoritmu s názvem PurePulse. Tato technologie používá strojové učení k rozpoznání jedinečného podpisu srdeční frekvence v optickém senzoru, což v praxi poskytuje mnohem přesnější údaje. 

Google ale nezapomněl i na ostatní hodinky. Ty se dočkaly značného vylepšení, například sledování spánku. Funkce Sleep Score bude kromě aplikace Fitbit v telefonu k dispozici přímo v hodinkách. Dále vás aplikace probudí během nejvhodnější fáze cyklu spánku do 30 minut. Aplikace Exercise se mimo jiné dočkala nového uživatelského prostředí, které je nyní přehlednější a celkově efektivnější. 

Veškeré funkce dorazí 3. prosince letošního roku. V současné chvíli není jasné, zda budou v příštích měsících dodávány ze strany Googlu, potažmo Fitbit další nové funkce. Jen přeci se nyní Google bude zaměřovat na vývoj Wear OS, který chce právě produkty Fitbit rozšířit. 

Zdroj: neowin.net

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim