reklama

Zprávy pro Android získají připomenutí a nejen to

Zprávy pro Android získají připomenutí a nejen to
2019-10-10T09:30:46+01:00
• 10. 10. 2019

Aplikace Zprávy pro Android přichází o přepínač tmavého vzhledu, ale je možné, že se dočkáme v dohledné době standardního vzhledu. Ostatně Google takto upravuje i jiné aplikace. Například Youtube se dočká lepšího nastavení stejně jako Obchod Play. Kromě toho se chystají změny pro samotnou aplikaci Zprávy pro Android, upozorňuje na ně Jane Manchun Wong (@wongmjane).

Zprávy pro Android s připomínkami

Jane opět zkoumala zdrojový kód aplikace a našla náznaky změn, které nás v dohledné době čekají. Google si je připravuje v aplikaci, aby následně mohl jednoduše vyslat příkaz ze serverů. Takto jednoduše může aktivovat novinky u všech zařízení, případně lépe naplánovat šíření.

Jednou z novinek bude připomínka na konkrétní zprávu. U příchozích zpráv se objeví ikona budíku. Po kliknutí na ni se zobrazí dialogové okno, kde si bude moci uživatel vybrat nebo nastavit, kdy se má daná zpráva připomenout znovu. Upozornění bude k dispozici v notifikační liště. Jedná se tak o stejnou funkci, jakou zavedla aplikace Inbox a následně převzal Gmail.

Také se chystají nové editační nástroje do sekce umožňující fotit a vytvářet snímky. K dispozici budou i efekty. Sice vše může připomínat Příběhy (Stories), ale v tomto případě jde jen o posílání fotek druhé straně bez jakýchkoliv dalších sociálních prvků.

Poslední novinka se bude týkat změny jedné ikony, byť funkcionalita jako taková bude trochu rozšířena. V aplikaci zmizí možnost blokovat daného uživatele. Místo toho bude k dispozici možnost nahlášení spamu, přičemž i tak lze nastavit blokování.

logo-app Zprávy pro Android Google LLC Zdarma ANDROID

Zdroje: twitter.com, twitter.com, twitter.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim