reklama

Surface Pro X je nový tablet od Microsoftu, disponuje procesorem SQ1

Surface Pro X je nový tablet od Microsoftu, disponuje procesorem SQ1
2019-10-03T10:00:42+01:00
• 3. 10. 2019

Microsoft představoval své hardwarové novinky, které se zpravidla dotýkají značky Surface a nabízí hlavně systém Windows. Nové zařízení Surface Pro X není výjimkou, aspoň na první pohled. Neznalý člověk by viděl jen běžný tablet se systémem Windows 10, stojánkem, podporou stylusu a klávesnicí, která se přichytí magneticky.

Microsoft Surface Neo je novinka se dvěma displeji

Surface Pro X

Microsoft ale tentokrát zapracoval a Surface Pro X je po dlouhé době tabletem, který nepracuje na standardním procesoru. Surface Pro X spadá mezi ARM zařízení, takže byste očekávali, že se v útrobách nabízí procesor Snapdragon od Qualcommu, ale to není úplně pravda. O výkon se zde stará procesor SQ1 od Microsoftu, na kterém se spolupracovalo s Qualcommem.

Ve své podstatě se jedná o značně upravený Snapdragon 8cx, případně o jeho iteraci. Ten původně pracoval do hodnoty 2 W, ale Microsoft si jej nechal upravit na hodnotu 7 W. Nabízí tedy více výkonu pro běh komplikovanějších aplikací. Ačkoliv se nemusí zdát, že se jedná o velký rozdíl, ale v případě běhu kancelářského balíku Office nebo Chromu je zapotřebí většího výkonu.

Novinka nabízí 13palcový displej s rozlišením 2880 x 1920 pixelů. K dispozici jsou dva USB C konektory a LTE konektivita. Kamerka zvládá 4K záznam videa. Hmotnost je pouhých 800 gramů a tloušťka je pouze 5,3 mm. Co se týče klávesnice, tak se přichytí pomocí magnetů a na sobě má také magneticky uchycený stylus, který se tak zároveň nabíjí.

Novinka se dostane na trh za 999 dolarů, což je v přepočtu přibližně 23 500 Kč. Pokud se Surface Pro X dostane na český trh, mohla by se cena vyšplhat až na 30 500 Kč.

Zdroje: neowin.net, theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat