reklama

Youtube nabízí automatické mazání historie

Youtube nabízí automatické mazání historie
2019-10-02T18:37:50+01:00
• 3. 10. 2019

V červnu tohoto roku jsme se dočkali možnosti automatického mazání nasbíraných dat ve službě Google Mapy. Novinka přišla po nejrůznějších kauzách kolem sbírání soukromých informací a jelikož zde nebyla alternativa (nabízelo se ukládání nebo neukládání dat), Google přišel s touto možností. Mohli jsme si myslet, že Google Mapy budou jediné s touto funkcionalitou, ale nyní jsme se dočkali oznámení, že novinka přichází do Youtube.

Oficiálně: Google nabízí automatické mazání nasbíraných dat

Youtube a historie

Funkcionalita je v podstatě identická jako v případě Google Map. Na webové stránce s nastavením účtu již nyní máte k dispozici kategorii týkající se služby Youtube. Google tedy neotálel s nějakým ohlášením přibližného termínu zavedení novinky, takže již nyní můžete vyzkoušet automatické mazání historie v rámci služby Youtube.

Stále se nabízí možnost manuálního smazání, ale pokud se nechcete starat, lze nastavit mazání dat po 18 nebo 3 měsících. Jakákoliv data starší než třeba 3 měsíce budou smazána. Novinka se týká jen historie, ale zřejmě to bude dostačovat.

Nyní je otázkou, která další služba se dočká podobného nastavení. Případně jak daleko nakonec půjde Google s manipulací vlastních dat, které sbíráme každý den skrze účty i zařízení napojené na Google.

Zdroje: techcrunch.com, blog.google

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim