reklama

Snapdragon 8cx je ten nejvýkonnější, ale do mobilů nezamíří

Snapdragon 8cx je ten nejvýkonnější, ale do mobilů nezamíří
2018-12-07T06:44:56+02:00
• 7. 12. 2018
2

Společnost Qualcomm na své tiskové konferenci představila nejlepší procesor ze své dílny pro mobilní telefony se systémem Android. Ale nejednalo se o jedinou novinku. Kromě toho jsme se dočkali uvedení zcela nového a ještě výkonnějšího procesoru Snapdragon 8cx, který zamíří do zařízení s Windows 10. Ve své podstatě se jedná o třetí generaci pro zařízení se systémem Windows 10. Předchozí procesory nesly označení Snapdragon 835 a Snapdragon 850.

Snapdragon 8cx

Písmeno X v názvu procesoru označuje dle společnosti slovíčko extreme, což je v tomto případě celkem přesné, jelikož novinka nabízí více výkonu než aktuální Snapdragon 855. Sice sdílí stejné základy, ale už jen konfigurace a použitá jádra jsou jiná. Zatímco u verze pro mobily najdeme 1+3+4, tak v případě jsou k dispozici dva clustery po čtyřech jádrech.

Mobilní verze obsahuje jádra Kryo 485 a Snapdragon 8cx má svých útrobách rovnou Kryo 495. Qualcomm zde dodává, že běžná frekvence bude 2,75 GHz, ale bude hodně záležet na výrobcích, jak daleko budu chtít zajít a jak dobře budou nový procesor chladit. Oproti mobilnímu top modelu nabídne Snapdragon 8cx například podporu až 16 GB RAM, NVME SSD úložišť a DirectX 12.

Qualcomm v tomto případě jde do přímého souboje se společností Intel. Dle zástupců Qualcommu nabídne novinka Snapdragon 8cx lepší spotřebu, výkon a také konektivitu, ale není se čemu divit, když letošní konference se točila hlavně kolem 5G mobilních sítí.

Jedno se ale musí uznat. Snapdragon 8cx bude prvním procesorem pro Windows 10, který je vyroben 7nm technologií. První zařízení se objeví na začátku příštího roku.

Zdroje: anandtech.com, fonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Milan Štos

8. 12. 2018, 18:46

a ta cena bude taky extrémní.Narvat to do mobilu a dát tam dualboot s droidem…

Ota Navrátil

7. 12. 2018, 6:52

A Intel ještě neumí 10nm.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat