reklama

Nový správce hesel od Googlu, upozorní na ohrožené účty na webech

Nový správce hesel od Googlu, upozorní na ohrožené účty na webech
2019-10-03T15:30:28+01:00
• 3. 10. 2019

Google představil na začátku tohoto roku rozšíření Password Checkup, což je rozšíření pro Chrome. Cílem pluginu je upozornit uživatele, pokud jeho přihlašovací údaje již nejsou bezpečné. Nedávno došlo na oznámení, že služba jako taková je integrovaná přímo do Chromu, takže není nutné instalovat rozšíření. V zabezpečování Google pokračoval doděláním možnosti generátoru hesel do Chromu pro Android. Nyní ale představil nového správce hesel, který má integrovanou službu pro kontrolu uživatelských údajů.

Správce hesel v novém

Základní funkcionalita správce hesel se nezměnila. Na stránce passwords.google.com se stále nachází možnost se podívat na všechny uložené informace. Můžete si tak zobrazit uživatelské jméno i heslo pro jakoukoliv webovou stránku.

Novinkou je ale možnost zkontrolovat, jestli jsou všechny údaje dostatečně zabezpečené a jestli některé z nich nebyly součástí úniku. Také vás stránka varuje, pokud u některých služeb máte slabé heslo nebo opakující se.

Novinku najdete na adrese passwords.google.com/checkup/start

Google vám u každého webu nabízí rychlý odkaz na konkrétní web, kde byste si měli změnit heslo. Nejlépe, pokud využijete generátor hesel, přičemž takto specifické heslo se uloží do správce. Jestliže jste v Chromu přihlášeni, správce vždy za vás vyplní heslo i uživatelské jméno. Vzhledem k tomu, že se jedná o synchronizovanou službu, nebudete muset něco komplikovaně řešit na mobilu.

Zdroje: thenextweb.com, blog.google

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim