reklama

Password Checkup od Googlu vás upozorní, pokud heslo už není bezpečné

Password Checkup od Googlu vás upozorní, pokud heslo už není bezpečné
2019-02-05T17:17:13+02:00
• 5. 2. 2019

Možná jste již někdy slyšeli o stránce haveibeenpwned.com, která vám po zadání e-mailové adresy zobrazí, jestli došlo k úniku soukromých dat ve spojení s vaším uživatelským účtem. Nedávno dokonce došlo k obrovskému úniku, kde bylo postihnuto několik set miliónů účtů. Sice můžete být kontaktování prostřednictvím e-mailu v případě, pokud se objeví nové bezpečnostní riziko, ale v některých případech je doslova nemožné zabezpečit všechny postihnuté účty na všech stránkách. Právě proto by vám mohl napomoci nový doplněk do desktopového prohlížeče Chrome. Novinka se jmenuje Password Checkup.

Password Checkup

Doplněk jako takový sleduje vaše uživatelské jméno a heslo. Zde byste mohli namítat, že se může jednat o potenciální riziko, které by mohlo vést k odhalení vašich přihlašovacích údajů, s čímž bychom mohli souhlasit. Je zde nutné ale uvést, že za doplňkem stojí sama společnost Google, která uvádí u doplňku následující:

Rozšíření Password Checkup bylo vytvořeno s ohledem na zabezpečení. Nesdílí žádné informace, pomocí kterých by bylo možné identifikovat vaše účty, hesla nebo zařízení. Za účelem vylepšení pokrytí webu zaznamenáváme anonymní údaje o počtu vyhledávání nezabezpečených identifikačních údajů, o odeslaných upozorněních, na základě kterých si uživatelé změnili heslo, a o dotčených doménách.

Password Checkup (odkaz ke stažení) kontroluje přihlašovací údaje s dostupnými daty, které má k dispozici Google. Jakmile najde shodu, informuje vás doplňkem o potenciálním riziku skrze varovné hlášení. Díky tomu můžete mít vždy přehled, jestli je vaše heslo bezpečné. Je zde ale nutnost, aby Google měl dostupná data o jakémkoliv úniku, tudíž nelze počítat se 100% účinností.

Více informací najdete na stránkách podpory společnosti Google. Pokud si chcete zabezpečit svůj účet co nejvíce, měli byste používat dvoufázové ověření.

Zdroj: theverge.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat