reklama

Chrome pro Android získává generátor bezpečných hesel

Chrome pro Android získává generátor bezpečných hesel
2019-06-05T18:00:42+01:00
• 5. 6. 2019

Zdroj: Google

Google dnes začal uvolňovat novou verzi webového prohlížeče Chrome pro Android. Konkrétně se jedná o Chrome 75, který přináší užitečnou a bezpečnostní funkci, přičemž jsme se dočkali grafické změny i v této oblasti. Mimo jiné přináší další drobné změny.

Chrome 75 pro Android

V první řadě Chrome ve verzi 75 pro Android řeší otázky bezpečnosti. Do této chvíle jste mohli využít možnosti generování silného hesla v běžném Chromu pro počítače. Tato funkcionalita si nachází cestu i do mobilních telefonů, což využijete zejména u registrace do nějaké služby. Už nebudete muset vymýšlet unikátní heslo, Chrome jej vygeneruje za vás. Pokud jste v Chromu přihlášení pod svým účtem, zapamatuje si heslo, takže dojde k využití jako správce hesel.

Novinka se automaticky nabídne u webových stránek, kde je nutnost zadání hesla při registraci. Pokud tvůrci dodržují zaběhnutá pravidla, nebude s tím problém. Nad klávesnicí se objeví tlačítko pro generování hesla a to se vloží do daného pole. Mimo jiné je možnost nahlédnutí, jak heslo vypadá, ale jde jen o dočasné zobrazení.

Vedle tlačítka na generování hesla se nachází další s ikonou klíče. Po kliknutí se zobrazí seznam uložených přihlašovacích údajů k dané webové stránce. Díky tomu si budete moci jednoduše vybrat, pod jakým účtem se chcete přihlásit. Zde se ale jedná jen o grafické přepracování, kdy původní nabízelo jen drobné okno, v kterém se těžce orientovalo.

Kromě těchto novinek se nabízí pro vývojáře Scroll Snap Stop nebo Web Share API Level 2, které umožňuje sdílení souboru z webové stránky do nainstalované aplikace v mobilním telefonu. Samozřejmě se nezapomnělo na opravy chyb a vylepšení zabezpečení.

Zdroje: 9to5google.com, engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim