reklama

Instagram mění prostředí pro Stories

Instagram mění prostředí pro Stories
2019-10-09T07:50:44+01:00
• 9. 10. 2019

Instagram v tomto týdnu překvapil nasazováním tmavého vzhledu u aplikací pro Android a iOS. Kromě toho se podařilo zjistit, že se chystá celá řada drobných i důležitých novinek. Nyní ale došlo na oznámení, že právě sekce pro Stories (Příběhy) získává nové prostředí pro focení. O této novince informovala Jane Manchun Wong (@wongmjane) takřka před dvěma měsíci, takže se nejedná o velké překvapení.

Instagram pro iOS získává tmavý vzhled [aktualizováno]

Instagram s nový prostředím pro Příběhy

Po spuštění foťáku u Příběhů v aplikaci Instagram se nově nabídne přepracované prostředí. Hlavně zde jde o dvě posuvné lišty. V té horní se nabízí nejrůznější efekty, které si tak trochu můžete třídit, případně vyzkoušet komunitní. Dolní část následně nabízí režimy focení, přičemž horní řada se vždy změní na patřičné funkce. Jde to například vidět u funkce boomerang nebo superzoom.

Spíše půjde o zvyk, ale přechod není nijak komplikovaný. Instagram na svém Twitter účtu nejvíce láká na sekci Vytvořit, kde se nabízí v jednoduchém uspořádání všechny možnosti, přičemž budou sdílené rovnou bez jakéhokoliv obrázku na pozadí. Nabízí se zde i sdílení animovaných obrázků GIF, ale samotné prostředí této sekce je nedoladěné.

Při dohledání nějakého GIFu se má zobrazit nabídka, ale klávesnice brání v orientaci nebo náhledu. Jakmile skryjeme klávesnici, dojde ke zvolení prvního animovaného obrázku. Budeme si tak muset počkat na další aktualizaci, aby tato funkce byla zcela použitelná.

logo-app Instagram Developer Zdarma iOS logo-app Instagram Instagram Zdarma ANDROID

Zdroj: twitter.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim