reklama

Apple si pohrává s chytrým prstenem

Apple si pohrává s chytrým prstenem
2019-10-18T10:00:41+01:00
• 18. 10. 2019
2

Může se říci, že Apple uspěl se svými chytrými hodinkami, přičemž jsme se nedávno dočkali další generace. Nějakou dobu se spekuluje, že by dalším produktem od tohoto giganta mohly být brýle pro virtuální a rozšířenou realitu, ale možná se dočkáme ještě jednoho produktu, byť se tak nestane v dohledné době.

Apple iRing jako doplněk k iPhonu?

Podařilo se objevit patent v rámci amerického patentní úřadu, který popisuje prsten s displejem, konektivitou a dotykovými plochami. Patent jako takový byl podán společností Apple a nyní byl uznán. V podstatě se popisuje prsten, který napojíte na iPhone a získáte další možnosti, jak provádět povely, případně ovládat i aplikace.

Vzhledem k velikosti nebude možné, aby toto zařízení disponovalo velkou baterií. Tudíž se vše musí zredukovat, což by nasvědčovalo i tomu, že by se nejednalo o samostatné zařízení. Vždy by bylo potřeba mít tento chytrý prsten spárovaný s mobilním telefonem.

Jedná se o celkem zvláštní nápad, ale musíme podotknout, že na trhu najdeme podobná zařízení. Dokonce Amazon prodává své vlastní řešení, které se jmenuje Echo Loop. V tomto případě je k dispozici jen tlačítko pro aktivování chytrého asistenta, mikrofon a reproduktor. Echo Loop přijde na 130 dolarů bez daně. 

Patent na chytrý prsten od Applu ještě neznamená, že se takového produktu dočkáme. Spíše se ukazuje, s čím si společnost pohrává. Navíc je nutné dodat, že patentová přihláška byla podána už v roce 2012. Možná v laboratořích firmy existují prototypy, ale jestli se takového příslušenství dočkáme, nevíme.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Richard Fabián

18. 10. 2019, 13:10

čekám na článek, kde bude, že Apple vyrábí kroužky na ptáka

Komu to ukradli? Ukaze cas.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim