reklama

Apple a jeho AR/VR brýle údajně nabídnou rozlišení 16K

Apple a jeho AR/VR brýle údajně nabídnou rozlišení 16K
2019-07-27T10:08:30+01:00
• 17. 7. 2019

Zdá se, že společnost s logem nakousnutého jablka opravdu plánuje představit své vlastní VR brýle. Dokazuje to nedávno podaný patent týkající se náhlavní soupravy podporující virtuální realitu. 

Apple brýle budou technologickou špičkou

Údajně připravované 3D brýle by měly uživatelům nabídnout prostředí rozšířené o virtuální obsah. Apple vůbec poprvé patentovou přihlášku podal v březnu letošního roku, ovšem dokumentace byla zveřejněna teprve před týdnem. Nicméně, patent popisuje, jak by headset s rozšířenou realitou v podání Applu mohl pracovat. 

V praxi by brýle fungovaly tak, že by uživatel viděl své okolí zprostředkované na displeji AR/VR headsetu. O kvalitní obraz by se pak staraly speciálně navržené kamery, které by zaručovaly reálný a přirozený obraz. Společnost by se tak snažila docílit takové kvality, že by uživatel nedokázal poznat, zda se jedná o VR či realitu. 

Další zajímavostí jsou senzory, které by byly použity pro rozpoznávání uživatelských vstupů, což jsou pohyby očí, hlavy, a dokonce i rukou. Kromě toho by brýle disponovaly dalšími senzory pro rozpoznání prostředí, ve kterém by se uživatel nacházel. To by v praxi znamenalo, že by zařízení bylo schopno rozpoznat, jaké jsou uživatelovy podmínky. 

V průběhu loňského roku magazín CNET informoval o tom, že Apple vyvíjí AR/VR headset s rozlišením až 16K. S touto informací dokonce přišel i analytik Ming-Chi Kuo, který mimo jiné uvedl, že do výroby se brýle dostanou koncem letošního roku. 

Zdroj: 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat