reklama

Apple a jeho AR/VR brýle údajně nabídnou rozlišení 16K

Apple a jeho AR/VR brýle údajně nabídnou rozlišení 16K
2019-07-27T10:08:30+01:00
• 17. 7. 2019

Zdá se, že společnost s logem nakousnutého jablka opravdu plánuje představit své vlastní VR brýle. Dokazuje to nedávno podaný patent týkající se náhlavní soupravy podporující virtuální realitu. 

Apple brýle budou technologickou špičkou

Údajně připravované 3D brýle by měly uživatelům nabídnout prostředí rozšířené o virtuální obsah. Apple vůbec poprvé patentovou přihlášku podal v březnu letošního roku, ovšem dokumentace byla zveřejněna teprve před týdnem. Nicméně, patent popisuje, jak by headset s rozšířenou realitou v podání Applu mohl pracovat. 

V praxi by brýle fungovaly tak, že by uživatel viděl své okolí zprostředkované na displeji AR/VR headsetu. O kvalitní obraz by se pak staraly speciálně navržené kamery, které by zaručovaly reálný a přirozený obraz. Společnost by se tak snažila docílit takové kvality, že by uživatel nedokázal poznat, zda se jedná o VR či realitu. 

Další zajímavostí jsou senzory, které by byly použity pro rozpoznávání uživatelských vstupů, což jsou pohyby očí, hlavy, a dokonce i rukou. Kromě toho by brýle disponovaly dalšími senzory pro rozpoznání prostředí, ve kterém by se uživatel nacházel. To by v praxi znamenalo, že by zařízení bylo schopno rozpoznat, jaké jsou uživatelovy podmínky. 

V průběhu loňského roku magazín CNET informoval o tom, že Apple vyvíjí AR/VR headset s rozlišením až 16K. S touto informací dokonce přišel i analytik Ming-Chi Kuo, který mimo jiné uvedl, že do výroby se brýle dostanou koncem letošního roku. 

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim