reklama

Aplikace Google Fotky dostává nový editační nástroj aktualizováno

Aplikace Google Fotky dostává nový editační nástroj [aktualizováno]
2019-10-15T13:30:30+01:00
• 15. 10. 2019

Zdroj: Google.com

3

Aktualizováno 15. 10.

Minulý měsíc se objevily náznaky, že aplikace Google Fotky dostane nový editační nástroj. Tehdy nesl ještě označení Warp, ale nyní jsme se dočkali jeho existence ve stabilní verzi aplikace. Jeho podstatou je, že můžete určitou část obrazu vybrat, byť je nakloněná nebo focená pod úhlem. Následně označíte rohy a aplikace narovná daný úsek. Novinka se hodí zejména pro dokumenty, ale využití si najde všude.

Původní článek 19. 9.

Google se snaží rozvíjet možnosti služby Fotky každou chvíli. Příkladem je funkce Memories, která byla nedávno představena. Nyní se dozvídáme o dalších funkcích, které se co nevidět dostanou minimálně do aplikace pro Android.

Google Fotky a nové možnosti

Jane Manchun Wong (@wongmjane) se podařilo ve zdrojovém kódu aplikace Google Fotky pro Android objevit dvě novinky. Ta zásadnější nese označení Warp a nabídne poměrně zajímavou možnost, jak vypreparovat fotografii, obrázek nebo cokoliv jiného z pořízeného snímku. Hlavní lákadlem bude, že daný objekt nemusíte vyfotit nějak přesně.

Jane poskytla takĂ© snĂ­mky obrazovek, jak taková funkce bude vypadat. Vyberete fotku, následnÄ› na ni pomocĂ­ nástroje Warp zvolĂ­te rohy, k ÄŤemuĹľ vám napomĹŻĹľe softwarová lupa, a aplikace vypreparuje obrázek – upravĂ­ se perspektiva (narovná jej a vytvoří běžnĂ˝ snĂ­mek). Jde vidÄ›t, Ĺľe funkce ještÄ› nenĂ­ hotová, ale pĹ™ipomĂ­ná nám to jinou aplikaci – Google PhotoScan. Je tedy moĹľnĂ©, Ĺľe dojde ke slouÄŤenĂ­ do Google Fotek a aplikace z roku 2016 bude zrušena, ale je to jen náš pĹ™edpoklad.

Druhou novinkou v aplikaci Google Fotky je možnost řazení alb. K dispozici bude nedávno modifikovaná alba, podle jejich názvu a pak nejnovější. Kdy se dočkáme této funkce, také není jasné.

logo-app Fotky Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroje: twitter.com, twitter.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Petr Komárek

17. 10. 2019, 17:47
Android aplikace

A má to i ÄŤernĂ˝ vzhled, nebo si s tĂ­m teprve Google „pohrává“???

Viktor Ĺ piÄŤka

17. 10. 2019, 9:13

Pane jo Picasa , to byl narozdĂ­l od tÄ›ch material hraÄŤek dneska hotovĂ˝ produkÄŤnĂ­ nástroj …..

Josef Zak

20. 9. 2019, 21:06

TAK, JEŠTĚ 15 LET VÝVOJE A DOSTANEME SE K FUNKCIONALITĚ ODEPSANÉ PICASY

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim