reklama

Aplikace Bright Sky pomůže obětem domácího násilí

Aplikace Bright Sky pomůže obětem domácího násilí
2019-10-05T22:47:05+01:00
• 6. 10. 2019

‘Bright Sky’ a new app created by the Vodafone Foundation and Hestia, launches to help people affected by domestic abuse, Science Museum, London. PRESS ASSOCIATION, David Parry/PA Wire

Vodafone prostřednictvím Nadace Vodafone vydal novou aplikaci nazvanou Bright Sky, která pomáhá obětem domácího násilí. Je dostupná jak pro Android tak i pro iOS. Zaměřuje se na následky domácího násilí, obětem tak pomůže zaznamenávat si důkazy z napadení, formulář na vyhodnocení stavu závažnosti jejich situace či kontakty na odborné organizace, které jsou schopny pomoci. V Británii funguje již od roku 2018, do Česka se dostává nyní, a to též díky pomoci organizace ROSA.

Bright Sky

Domácí násilí nesmí být tabu

Díky aplikaci Bright Sky mohou oběti domácího násilí snadno vyhledat pomoc v jejich tíživé životní situaci. Jde o originální aplikaci, která nemá v Česku konkurenci. Aplikace tedy nepůsobí preventivně, ale pomáhá řešit následky problémů.

 „Usilovně snažíme předcházet problémům, které k domácímu násilí vedou, je skvělé, že všichni, kteří jsou mu vystaveni, dostávají možnost využít aplikaci Bright Sky,“ uvedl Nick Archer, britský velvyslanec v Česku.

Tvůrce aplikace uvádí:

„Funkce JSEM V OHROŽENÍ? nabízí 12 otázek, které vycházejí z praxe policistů a specializovaných center a pomocí kterých lze za 3 minuty posoudit riziko násilí ve vztahu nebo ohrožení někoho blízkého. Funkce VYHLEDAT POMOC obsahuje databázi specializovaných poradenských center a azylových domů včetně kontaktů a lze v ní vyhledávat podle aktuální polohy či podle PSČ. Funkce MŮJ DENÍK slouží pro bezpečné uchování důkazů.“

Uživatel či uživatelka aplikace si může snadno vyhodnotit svoji situaci, zda se jedná o domácí násilí. Pokud takové nebezpečné chování je v domácnosti provozováno a podaří se jí zaznamenat například fotografii či video z napadení, může si snadno dokumentaci uchovat v aplikaci. Nejdůležitější funkce je však seznam kontaktů s možností pomoci. Kontakty jsou navíc zobrazovány dle uživatelovy polohy.

Dostupné jsou zatím jen původní britské verze, ale v průběhu října by měly dorazit i české lokalizace této aplikace. Zahraniční verze mají dohromady přes 20 000 stažení, což u aplikací nemusí být příliš vysoké číslo, ale v tomto případě čím méně lidí se bude potýkat s domácím násilím, tím lépe. Je samozřejmě smutné si připustit, že v naší společnosti jsou lidé, kteří takovou pomoc potřebují,“ dodává britský velvyslanec v Česku.

logo-app Bright Sky Hestia Housing & Support Zdarma ANDROID logo-app Bright Sky Hestia ZDARMA iOS

Zdroj: nadacevodafone.cz

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim