Vychází Chrome 77, umožní třeba posílání webových adres mezi zařízeními

Vychází Chrome 77, umožní třeba posílání webových adres mezi zařízeními
2019-09-13T11:30:36+02:00
• 13. 9. 2019

Zdroj: Google

Google se nějak nepáře s aktualizacemi svého webového prohlížeče Chrome. V tuto chvíli byste již měli mít k dispozici Chrome 77 ve stabilní verzi na všech zařízeních, tedy i Android. Zpravidla se dočkáme drobnějších změn, přičemž ty zásadnější jsou kolikrát určeny pro vývojáře. Nyní ale přibyla jedna zajímavá funkce, která zjednoduší používání Chrome na všech zařízeních.

Chrome 77 a novinky

Asi tou nejzajímavější novinkou nové verze je možnost posílání webových stránek mezi zařízeními. Nejenže můžete ze svého počítače odeslat webovou stránku na jakékoliv zařízení, kde jste přihlášeni pod svým účtem, ale nyní to jde i z mobilního Chromu.

V Chromu pro Android stačí kliknout na sdílení a následně vybrat položku Chrome s podtitulem „Odeslat na“. Otevře se vám nabídka s všemi zařízeními, kde jste přihlášeni pod stejným účtem. Je zde také informace, kdy bylo zařízení naposledy aktivní.

Chrome 77

Mimo to jsme se dočkali nového vzhledu sekce Stahování. Ta je k dispozici již nějakou dobu, ale ne každý uživatel ji měl na svém zařízení. Navíc se zde nachází i filtry a trochu pozměněné ukazatele stahování.

V rámci novinek pro vývojáře je nově k dispozici Contact Picker API. Díky tomu budou moci webové stránky a aplikace požádat o přístup ke kontaktům za účelem výběru. Nejedná se ale o nativní funkci, spíše je ve stavu testování a zatím se nachází v Chromu jako experiment. Google zde začlenil několik bezpečnostních prvků, aby webová aplikace neměla neomezený přístup ke kontaktům.

Chrome 77 také přináší lepší podporu vynuceného tmavého režimu pro webové stránky. Pokud se zajímáte o vývojářské novinky pro své webové stránky a aplikace, navštivte oficiální stránku Chromu s popisem všech novinek.

logo-app Prohlížeč Chrome – Google Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat